Dāmu izlase sagrauj Poliju un turpina cīņu par medaļām

Palikšanu pasaules hokeja čempionāta IB divīzijā nodrošinājusi Latvijas sieviešu izlase, kas ne vien apakšgala komandu cīņā ar 6:0 sakāva Poliju, bet arī izvirzījās otrajā vietā un pirms izšķirošās kārtas joprojām pretendē arī uz pirmo vietu.

Ar 2+3 Latvijas uzvaru kaldināja Karina Šilajāne, bet pie 2+1 tika Līga Miljone.

Latvija izturēja agru mazākumu un pirmā perioda vidū pretuzbrukumā izvirzījās vadībā – pēc Šilajānes piespēles izgājienu viens pret vienu realizēja Krista Jipa-Čaka (1:0).

Otrajā trešdaļā Latvija ar trešo piegājienu beidzot realizēja vairākumu – cīņā vārtu priekšā izveicīgākā bija Šilajāne (2:0).

Pēcāk komandas apmainījās neizmantotiem vairākumiem, bet otrās trešdaļas pēdējā minūtē Līga Miljone, trāpot no neērtās, panāca jau 3:0. Trešajā trešdaļā tika pievienoti vēl trīs vārti, panākot jau graujošu 6:0.

Dienas agrajās spēlēs zaudēja abas līdervienības – Lielbritānija atspēlējās pret Slovēniju (2:1), bet turnīra favorīte Slovākija negaidīti divreiz izlaida vadību un pēdējā minūtē zaudēja Latvijas uzveiktajai Itālijai (2:3).

Latvija turnīra pēdējo spēli rītvakar aizvadīs pret tabulā blakus esošo Lielbritāniju un jau zinās, vai vēl būs intriga par pirmo vietu un ko tieši vajadzēs gadījumā, ja Slovākija zaudēs arī Polijai.

Pirms pasaules čempionāta Latvija un Polija tikās arī pārbaudes spēlē, un toreiz latvietes uzvarēja ar 3:0.

Latvija – Polija 6:0 (1:0, 2:0, 3:0).
Vārti: 10:34 Jipa-Čaka (Šilajāne) 1:0, 26:50 Šilajāne (Lukašēvica, Jakovļeva, vair.) 2:0, 39:06 Miljone (Šilajāne) 3:0, 44:31 Miljone (Šilajāne) 4:0, 46:14 Lagzdiņa (Kubliņa, A. Apsīte, vair.) 5:0, 54:39 Šilajāne (Miljone) 6:0.
Metieni: 31:52.
Soda minūtes: 10:12.
Vārtsargi: Kristiāna Apsīte – Martina Sasa.