Latvijas izlase pārbaudes ciklu sāk ar uzvaru pret Austriju!

Uzvaru pirmajā pārbaudes spēlē šovakar izcīnīja Latvijas nacionālā hokeja izlase, kas ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos pārspēja Austrijas valstsvienību.

Spēles 12. minūtē Latvija tika pie pirmās iespējas spēlēt vairākumā, tomēr uzlauzt austriešu aizsardzību neizdevās.

Pirmās trešdaļas izskaņā Latvija nonāca iedzinējos. Leona Vallnera mestā ripa trāpīja pa Latvijas izlases spēlētāja slidu un ielidoja  vārtos – 0:1.

Otrā perioda sākumā Latvijas izlase panāca neizšķirtu. Ātras pārejas noslēgumā ar spēcīgu un ļoti precīzu plaukstas metienu izcēlās Fēlikss Gavars – 1:1.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā Austrija ar metienu no zilās līnijas atjaunoja pārsvaru. Ripu pielaboja Juliāns Meclers, Ivaram Punnenovam savu komandu neglābjot – 1:2.

Harija Vītoliņa trenētā komanda ātri atspēlējās – vārtu priekšā nepieskatīts palika Dans Ločmelis, kurš pēc Jāņa Vizbeļa piespēles trieca ripu viesu vārtu tīklā, panākot 2:2.

Pagarinājumā latviešiem bija pāris labas iespējas izraut uzvaru, tomēr tās netika izmantotas, uzvarētāja noteikšanu atliekot uz pēcspēles metieniem.

Latvijas izlasē pēcspēles metieni tika uzticēti Renāram Krastenbergam, Haraldam Eglem, Robertam Bukartam, Danam Ločmelim un Kristapam Skrastiņam. Precīzi izgājieni padevās Bukartam un Ločmelim.

Otros vārtos Ivars Punnenovs tika galā ar četriem no pieciem austriešu pēcspēles metieniem.

Latvijas valstsvienībā par mača labāko hokejistu tika atzīts Dans Ločmelis.

Rīt abas komandas tiksies atkārtoti.

2024. gada pasaules čempionāts hokejā startēs 10. maijā.

Latvija – Austrija 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 15:26 Vallners 0:1, 25:04 Gavars (Skrastiņš, R. Bergmanis), 42:51 Meclers (Bars) 1:2, 45:01 Ločmelis (Vizbelis, Melnalksnis) 2:2, 65:00 Ločmelis 2:3.