Jelgavnieki izrauj uzvaru pret Beļģijas čempioniem

IIHF Kontinentālā kausa izcīņas otrā posma spēlē Jelgavas "Zemgale"/LBTU savā laukumā vien 58. minūtē guva uzvaras vārtus panākumā (2:1) pār Beļģijas spēcīgāko hokeja klubu Ljēžas "Bulldogs".

Līdzīgi, kā vakardienas spēlē (zaudējums ar 3:9) pret Slovēnijas klubu no Celjes, buldogiem sākotnēji izdevās iekosties cīņā un tādējādi saglabāt intrigu. Pirmajā trešdaļā, kā arī otrā perioda ievadā mājinieki nerealizēja trīs skaitliskos vairākumus pēc kārtas, Ljēžas vienības cietoksni teicami sargājot kanādietim Trojam Pesingemam, kā arī viņa komandas biedriem pašaizliedzīgi darbojoties aizsardzībā.

27. minūtē jelgavnieki beidzot panāca sev veiksmīgu būtisku pavērsienu, ilgstoša uzbrukuma noslēgumā aizsarga Patrika Seiļa tālu uzmetienu sekmīgi pielabojot 19 gadīgajam Kevinam Strādniekam, kurš ilgāku brīdi atradās vārtu priekšā.

Vakardien hat-trick iemetušais ukrainis Bohdans Panasenko drīz pēc tam izpelnījās noraidījumu. Ljēžas hokejisti vairākumā darbojās pārliecinoši, vairākkārt apdraudot Riharda Cimermaņa sargātos vārtus, tomēr skaitlisko pārsvaru neizmantojot. Turpretim neilgi pēc tā 30 gadīgais vārtsargs nospēlēja nepārliecinoši, nespējot tvert beļģa Jorena de Smeta no zilās līnijas raidīto ripu, kas lidoja virs Cimermaņa pleca – 1:1.

Otrās trešdaļas turpinājumā "Zemgale" pat varēja nokļūt iedzinējos, tomēr laukuma saimniekiem izdevās izturēt divus mazākumus pēc kārtas.

Dueļa noslēdzošajā cēlienā mājinieku spiediens arvien pieauga, tomēr buldoguaizsardzības vaļņi ilgu laiku netika pārvarēti. Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika noslēguma "Zemgales" aizsargs Seilis nogādāja ripu pretinieku vārtos, tomēr vārtu laukumā vārtsarga darbības neatļauti traucēja viņa komandas biedrs, tiesnešiem anulējot vārtu guvumu.

Jelgavas vienība gan paglābās no punktu zaudēšanas, 58. minūtē veterānu saspēlei sniedzot rezultātu: Mārtiņš Karsums izslidoja no aizvārtes un pasniedza Gatim Gricinskim iespēju, kuru 35 gadus vecais snaiperis garām nepalaida – 2:1.

Iegūstot trīs punktus, "Zemgale" rītdienas spēlē pret Celjes komandu teorētiski var atļauties zaudēt ar vienu vārtu starpību, ar nosacījumu, ka Brašovas "Corona" pamatlaikā uzveiks Ljēžu.

Ljēžas "Bulldogs" – Jelgavas "Zemgale"/LBTU 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Vārti: 26:35 Strādnieks (Seilis, Alksnis) 0:1, 29:49 de Smets (E. Kolodzejčiks, Distats) 1:1, 57:13 Gricinskis (Karsums) 1:2.
Metieni pa vārtiem: 15:52 (7:13, 5:19, 3:20)
Soda minūtes: 6:6 (4:0, 2:6, 0:0)
Vārtsargi: Trojs Pesingems – Rihards Cimermanis.