Latvijas čempioni izcīna uzvaru Kontinentālā kausa pirmajā spēlē

Latvijas hokeja čempionvienība Jelgavas "Zemgale"/LBTU ar uzvaru sākusi savās mājās notiekošo IIHF Kontinentālā kausa otro posmu, ar rezultātu 3:1 pārspējot Brašovas "Corona" no Rumānijas.

Par spēles varoni kļuva 20 gadus vecais Bohdans Panasenko, kurš jau pirmajā minūtē noslēdza partnera piespēli uz tukšu vārtu stūri, 15. minūtē ar individuālu reidu realizēja vairākumu (2:0), bet citā vairākumā laukumā arī lidoja cepures – ukrainis ar skaistu apvešanas manevru panāca arī 3:0.

Pirms tam otrajā trešdaļā "Zemgalei" bija vēl vairākas vairākuma iespējas, taču neizdevās izmantot arī 81 sekundi piecatā pret trijiem (pat pret divarpus, jo viens pretinieks uz kādu brīdi pazaudēja slidas asmeni).

Goda vārtus viesi guva 44. minūtē, kad Brašovas komanda tikai otro reizi spēlēja vairākumā, - no iemetiena apļa trāpīja 19 gadus vecais ungārs Rihārds Rokajs (1:3).

Viesi jau 57. minūtes izskaņā noņēma vārtsargu, taču drīz vien nopelnīja noraidījumu un no zaudējuma neizglābās.

2022. un 2023. gada Latvijas čempione "Zemgale" pagājušajā Kontinentālajā kausā sāka trešajā posmā un debitēja ar vienu punktu trijās spēlēs Kārdifā.

Brašovas "Corona" pie Rumānijas titula ir tikusi piecas reizes (2014., 2017., 2019., 2021., 2023.) un pret Latvijas klubiem cīkstējās arī 2014. gadā (3:2 pār "Prizmu") un 2019. gadā (3:5 pret "Mogo").

Rītvakar jelgavnieki spēkosies pret Ljēžas "Bulldogs", kas šodien ar 3:9 kapitulēja Slovēnijas "Celje". Beļģijas kluba trenera palīgs ir Gints Bikars, bet uzvarētāju rindās Mikum Mintautišķim 2+1.

Zemgale/LBTU – Brașov 3:1 (2:0, 1:0, 0:1).
Vārti: 0:59 Panasenko (Noreika) 1:0, 14:06 Panasenko (vair.) 2:0, 32:41 Panasenko (vair.) 3:0, 43:39 Rokajs (Zagiduļļins, Borisenko, vair.) 3:1.
Metieni: 34:28.
Soda minūtes: 6:16.
Vārtsargi: Rihards Cimermanis – Zoltāns Teke.