Latvijas hokejisti sīvā cīņā piekāpjas Slovākijas komandai

Kanādā notiekošajā IIHF pasaules U20 meistarsacīkšu elites divīzijas turnīrā ceturto zaudējumu aizvadītajās četrās spēlēs piedzīvoja Arta Ābola vadītā Latvijas jauniešu izlase, kas Monktonā piekāpās (0:3) vienaudžiem no Slovākijas. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Saspringtā cīņā pirmajā periodā biežāk uzbruka slovāki, tomēr ne vienai, ne otrai komandai ilgu laiku neizdevās izveidot spilgtas vārtu gūšanas izdevības. Latviešu bīstamākajā uzbrukumā devās Darels Dukurs, kurš devītajā minūtē ātro pāreju noslēdza ar spēcīgu plaukstas metienu, ko Slovākijas vārtsargs Ādams Gajans atsita ar galvu.

16. minūtes izskaņā noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Ģirts Silkalns, Slovākijas hokejistiem vairākuma pēdējās sekundēs ar atkārtotu metienu no vārtu priekšas pārspējot vārtsargu Patriku Bērziņu (1:0), otros vārtus šajā turnīrā gūstot Aleksam Černīkam.

Latvijas U20 valstsvienība vairākas nelielas ofensīvas veica otrajā trešdaļā,tomēr latviešiem neizdevās realizēt divus skaitliskos vairākumus, kā arī mazākumā radušos iespēju, kad perioda 14. minūtē Dans Ločmelis izrāvās vienatnē pret vārtsargu, 18 gadus vecajam Gajanam neitralizējot viņa vienaudža centienus izlīdzināt rezultātu. Otrajā periodā slovāku vārtu drošību naski apdraudēja arī Dukurs.

Noslēdzošo trešdaļu aktīvāk iesāka slovāki, kuru ofensīvas mēģinājums gan drīz tika noslāpēts. Turpinājumā Slovākijas jaunieši spēlēja stratēģiski veiksmīgi, pirmkārt koncentrējoties uz aizsardzības noturēšanu.

Izšķirošus vārtus (2:0) 11 minūtes pirms finālsirēnas guva šā gada Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks un pasaules meistarsacīkšu dalībnieks Simons Ņemecs,kurš plaukstas metienā ripu raidīja vārtu kreisajā stūrī. Vārtsargs Bērziņš ripu gan aizskāra ar atsitējcimdu, taču nepietiekami, lai novirzītu to gar vārtiem.

Atlikušajā laikā Latvijas aizsardzība mēdza pašķīst, komandu glābjot Bērziņam. Arī uzbrukumā spēle lāgā nevedās, slovākiem aizsardzībā cīnoties pašaizliedzīgi un kompakti, kā rezultātā Slovākija nopelnīja iespēju metienam tukšā latviešu cietoksnī (3:0).

Latvijas izlase cīņā par tiesībām arī nākamgad Zviedrijā piedalīties pasaules U20 meistarsacīkšu elites divīzijas turnīrā, visticamāk, spēkosies pret Vācijas un Austrijas spēles zaudētāju.

Slovākija – Latvija 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Vārti: 17:52 Černīks (Repčīks, Dvorskis, vair.) 0:1, 49:03 S. Ņemecs (Mešārs) 0:2, 57:03 Mešārs (t.v.) 3:0.
Metieni pa vārtiem: 26:28 (8:4, 6:16, 12:8)
Soda minūtes: 6:6 (2:4, 4:2, 0:0)
Vārtsargi: Ādams Gajans – Patriks Bērziņš.