Latvijas čempioniem neizdodas kvalificēties Kontinentālās kausa izcīņas finālam

IIHF Kontinentālā kausa izcīņas trešā posma turnīra pēdējā spēlē Latvijas čempione Jelgavas "Zemgale/LLU" atzina Velsas spēcīgākā kluba Kārdifas "Devils" pārākumu (2:5).

• Jelgavnieki šajā spēlē guva gan pirmos, gan pēdējos vārtus - devītajā minūtē skaitlisko vairākumu pēc Artūra Homjakova piespēles izmantoja Ričards Bernhards, savukārt 11 sekundes pirms finālsirēnas pieredzējušais Gatis Gricinskis uzstādīja gala rezultātu.

• Interesanti, ka Bernhards realizēja "Zemgale/LLU" vienīgo metienu pa vārtiem pirmajā periodā.

• "Devils" komanda cīņas likteni izšķīra laika intervālā no 13. līdz 25. minūtei, kad pirmo periodu spēlējušo Rihardu Cimermani pārspēja kanādieši Trevors Kokss, Broudijs Rīds un Džoijs Mārtins (3:1), savukārt Cimermani nomainījušo 20 gadus veco Mariusu Bajarunu-Galeju apspēlēja amerikānis Džastins Krendals.

• Otrās trešdaļas laikā Latvijas komandai bija trīs vairākumi pēc kārtas, tomēr tos viesi neizmantoja.

• Noslēdzošajā periodā abu komandu hokejisti, jūtot, ka galvenie jautājumi ir atrisināti, mēdza ielaisties abpusējos asumos. 57. minūtē Bajaruna-Galeja cietoksnis krita vēlreiz, šoreiz velnu labā precīzi metot kanādietim Raienam Penijam.

• Kārdifas "Devils" pieteikumā šovakar no kopumā 17 hokejistiem vien pieci ir briti.

• Kontinentālā kausa finālposma sacensību norise paredzēta nākamajā gadā no 13. līdz 15. janvārim.

• Arta Ābola trenētā Jelgavas komandai nākamnedēļ paredzētas četras spēles - pa divām gan Latvijas meistarsacīkstēs (otrdien pret "Dinaburgu" un trešdien pret Viļņas "Hockey Punks"), gan Somijas "Mestis" līgā pret "Kiekko-Vantaa".

Kārdifas "Devils" – Jelgavas "Zemgale/LLU" 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Vārti: 8:14 Bernhards (Homjakovs, vair.) 0:1, 12:40 Kokss (Britens, Senfords, vair.) 1:1, 13:37 Rīds (Džardīns, vair.) 2:1, 19:33 Mārtins (Senfords, Krofords) 3:1, 24:46 Krendals (Krofords, Rīds) 4:1, 56:05 Penijs (Rīds, Krofords) 5:1, 59:49 Gricinskis 5:2.
Metieni pa vārtiem: 40-25 (8-1, 15-16, 17-8)
Soda minūtes: 24-22 (4-8, 8-0, 12-14)
Vārtsargi: Bens Baunss – Rihards Cimermanis (no 20:00 - Mariuss Bajaruns-Galejs).