Latvijas U-18 meiteņu izlase mačā par ceturto vietu zaudē Austrālijai

Stambulā notiekošajā IIHF pasaules U18 meistarsacīkšu 2. divīzijas turnīrā hokejā sievietēm Latvijas U18 valstsvienība piekāpās (1:2) vienaudzēm no Austrālijas.

Mika Goluboviča trenētā Latvijas izlase pēc apakšgrupa turnīra, kur atzina Nīderlandes komandas pārākumu (2:5) un sakāva (5:1) Kazahstānas U18 valstsvienību iekļuva E grupā. Tajā latvietes pret austrālietēm un laukuma saimniecēm turcietēm spēkosies par iespēju spēlēt bronzas finālā.

Šodien Austrālijas hokejistes izdarīja teju divreiz vairāk (41-21) metienu pa vārtiem, tomēr pirmās vadībā izvirzījās latvietes, jau sestajā minūtē izceļoties Lindai Rullei. 13. minūtē Īlana Holaba rezultātu izlīdzināja (1:1).

Izšķirošie notikumi risinājās pamatlaika izskaņā, kad 57. minūtē Austrālijas U18 valstsvienību priekšgalā izvirzīja Nataša Dubē.

Jāmin, ka Austrālija pasaules U18 meistarsacīkstēs sievietēm piedalās jau kopš 2016. gada, turpretim Latvijai šis ir vēsturiski pirmais turnīrs.

Turpinājumā Latvijas izlase aizvadīs divas spēles pret Turcijas hokejistēm. Pirmo no tām E grupas noslēgumā, savukārt otro - cīņā par piekto pozīciju kopvērtējumā.

Sākotnēji turnīrs tika plānots šī gada janvārī, taču Covid-19 dēļ to pārcēla uz jūnija beigām, rīkojot to Turcijas pilsētā Stambulā. Turnīrs paredzēts līdz 5. jūlijam.