Latvijas hokeja izlasei dramatiska uzvar pār Austriju

Otro uzvaru šovakar pasaules hokeja čempionātā izcīnīja Latvija, kas pēcspēles metienos ar 4:3 pieveica Austriju. Izšķirošo bullīti latviešiem realizēja Roberts Bukarts.

Mača pirmajā trešdaļā komandas manāmi taustījās - momentu daudz nebija, komandas spēlēja piesardzīgi un spēles temps bija samērā zems. Latvija pirmo metienu izdarīja vien astotajā minūtē, un kopumā pirmo periodu labāk aizvadīja austrieši. Otrā trešdaļa sākās ar augstu dušu - trīs pret tŗīs pretuzbrukumā mūsu aizsargi nesadalīja spēlētājus, atstājot vidu pilnībā brīvu. Tajā ieslidoja Benjamins Nisners, kurš ar izcilu metienu vārtu devītniekā pārspēja Artūru Šilovu - 0:1.

Par laimi, latviešiem ātri izdevās rezultātu uz tablo līdzsvarot. Mūsējie aktīvi devās uz vārtu priekšu, vārtu priekšā sadūrās Ķēniņš ar vienu no austriešiem un krita, ripa atlēca pie Jaka, kurš atrada iemetiena aplī stāvošo Rūdolfu Balceru. Sanhosē "Sharks" hokejists bija precīzs - 1:1!

Arī pēc vārtu guvuma Latvija aktīvi turpināja uzbrukt. Īsā laikā bija iespēja divas reizes spēlēt vairākumā - ja pirmajā reizē īsti nekas nesanāca, tad otrā noslēgumā latvieši pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā. Kārlis Čukste no zilās līnijas uzmeta pa vārtiem, kur nūju pielika Rihards Bukarts, ievirzot ripu vārtos starp Štārkbauma kājsargiem - 2:1!

Uzreiz pēc vārtu zaudējuma Austrija metās atspēlēties un ātri vien savērpa pamatīgu haosu pie Šilova vārtiem. Sekoja asumi, kuru laikā latvieši pamanījās nopelnīt pat divus noraidījumus - divas minūtes Ābolam un Zīlem.

Latvija - Austrija 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 21:10 Nisners (Šnaiders, Rafls) 0:1 25:36 Balcers (Jaks, Ābols) 1:1 29:50 Ri. Bukarts (Čukste, Dzierkals, Vair.) 2:1 31:24 Hainrihs (Šnaiders, Haudums) 2:2 35:40 Balcers (Ri. Bukarts, Sotnieks) 3:2 46:21 Cindels (Ganāls, Nisners) 3:3 65:00 Ro. Bukarts 4:3
Metieni: 20-32
Soda minūtes: 10:10
Vārtsargi: Šilovs - Štārkbaums