Latvijas U-18 izlase izstājas no cīņas par medaļām

Oļega Sorokina vadītā Latvijas U18 hokeja izlase Vācijā notiekošo pasaules meistarsacīkšu ceturtdaļfinālā piedzīvoja sakāvi pret Amerikas Savienoto Valstu vienaudžiem ar 3:13. Ar vārtiem Latvijas izlasē izcēlās Sandis Vilmanis, Emīls Veckaktiņš un Mārtiņš Krūklītis. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

ASV juniori izvirzījās vadībā pēc spēlētām nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm. Precīzs raidījums no vārtu priekšas padevās Rutgeram Makgroutijam. Pēc gūtajiem pirmajiem vārtiem sekoja golu birums, amerikāņiem nākamajās astoņās minūtēs gūstot vēl četrus vārtus un panākot 5:0.

Pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem Oļegs Sorokins veica vārtsargu maiņu - Deivu Rolovu nomainīja 16 gadus vecais Linards Feldbergs.

Latvijas izlases rēķinu pirmā perioda 14. minūtē atklāja Sandis Vilmanis, bet divas minūtes vēlāk ASV atjaunoja piecu vārtu pārsvaru.

Pirmā perioda izskaņā komandas devās ātrākā piespiedu pārtraukumā. ASV hokejists sadūrās ar mača arbitru, kā rezultātā tiesnesim tika sagriezta roka.

Mača otrajā trešadaļā amerikāņi Linarda Feldberga sargātajā cietoksnī ieraidīja trīs ripas, bet Latvijas junioriem neizdevās izmantot divus vairākumus.

Latviešiem rezultatīvākā padevās trešā trešdaļa. Amerikāņi guva vēl divus vārtus, bet Dans Ločmelis un Sandis Vilmanis divreiz ar piespēlēm apgādāja Emīlu Veckaktiņu un Mārtiņu Krūklīti. Pēdējais 15 sekundes pirms pamatlaika beigām uzstādīja spēles galarezultātu - 3:13.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā tika atzīts pirmo vārtu autors Sandis Vilmanis, kurš izcēlās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Latvijas juniori U18 čempionātu noslēdza septītajā pozīcijā. Aiz latviešiem ierindojās turnīra saimniece Vācija, bet piektā un sestā pozīcija attiecīgi Kanādai un Šveicei.

Latvijas U18 izlase otro reizi spēlēja elites ceturtdaļfinālā. Pirms trīs gadiem ar 1:3 tika atzīts citas Ziemeļamerikas izlases Kanādas pārākums.

ASV - Latvija 13:3 (6:1, 3:0, 4:2)

Vārti: 4:05 Makgroutijs (Hatsons, Ledijs) 1:0, 5:29 Keisijs (Brindlijs, Nazars) 2:0, 7:40 Makgroutijs (Hatsons) 3:0, 12:24 Streimels (Lūsiuss, Makgroutijs) 4:0, 12:52 Kūlijs (Gotjē, Snagerūds) 5:0, 13:32 Vilmanis 5:1, 15:33 Lenards 6:1, 24:40 Gotjē (Snagerūds, Ledijs) 7:1, 34:44 Lenards (Keplens) 8:1, 39:36 Nazars (Djūks, Keisijs) 9:1, 47:14 Brindlijs (Hovards, Nazars) 10:1, 47:38 Lenards (Smits) 11:1, 52:31 Veckaktiņš (Ločmelis, Vilmanis) 11:2, 55:36 Keisijs (Smits, Spaisers) 12:2, 57:32 Česelijs (Kūlijs, Gotjē) 13:2, 59:45 Krūklītis (Ločmelis, Vilmanis) 13:3.
Metieni: 64:18
Soda minūtes: 6:2
Vārtsargi: Muslīks - Rolovs (no 12:24 Feldbergs)