Punkts arī no pasaules čempioniem

Latvijas izlase savā priekšpēdējā grupu turnīra spēlē pret pašreizējiem pasaules čempioniem Somiju nopelnīja vērtīgu punktu par zaudējumu papildlaikā ar 2:3.

Spēle iesākās abām komandām cenšoties kontrolēt spēli, tādēļ laukumā varēja vērot daudz cīņas, bet ne pārāk daudz bīstamu metienu uz vārtiem.

Taču jau spēles ceturtajā minūtē veiksme uzsmaidīja Somijas izlasei, kad ātrajā uzbrukumā pēc vārtsarga atvairītā metiena ripa atsitās pret pretinieka kāju un ielidoja Latvijas vārtos.

Laukumā turpināja risināties bezkompromisa cīņa, un perioda beigās savu uzdevumu izpildīja Latvija, kad Mārtiņš Dzierkals guva izlīdzinājuma vārtus Latvijas izlasei, pēc tāla metiena ripai atrodot ceļu starp nosegtā Somijas izlases vārtsarga kājsargiem.

Otrais periods turpinājās tādā pašā cīņā, mazliet vairāk vārtus apdraudot Somijas hokejistiem, taču Latvijas izlases vārtos arvien pārliecinošāk darbojās Jānis Kalniņš, kurš aizvadīja pirmo spēli turnīrā.

Tomēr tuvojoties otrā perioda izskaņai, Somijas izlase spēja atgūt vadību, gūstot vārtus pēc tāla metiena, vārtu priekšā labojot ripas lidojuma virzienu - 2:1 Somija.

Trešajā spēles nogrieznī komandas turpināja spēlēt disciplinēti, nedodot pretiniekiem daudz iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Taču arī vienādos sastāvos Latvijai radās vārtu gūšanas iespējas un vienu no tām perioda 14. minūtē izmantoja Mārtiņš Dzierkals, pielabojot Laura Dārziņa uzmetienu uz vārtiem un gūstot savus otros vārtus spēlē. Rezultatīva piespēle izlīdzinājuma vārtos arī Kristapam Sotniekam.

Papildlaikā vairākas reizes Latvijas izlases vārtos labi nospēlēja Jānis Kalniņš, noturot Latviju spēlē pēc vairākām bīstamām epizodēm, taču pēdējo no tām neizdevās apturēt un Somijas izlase guva uzvaras vārtus četras sekundes līdz papildlaika beigām.

Jānis Kalniņš Latvijas izlases vārtos atvairīja 32 pretinieku metienus.

Pēdēja spēle grupu turnīrā Latvijas izlasei jau 1. jūnijā plkst 20:15 pret Vāciju.