U18 izlase piekāpjas arī Zviedrijai

Diemžēl arī pēdējā grupas spēlē U18 pasaules čempionātā Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu pret Zviedrijas vienaudžiem ar rezultātu 0:7, tādējādi paliekot bez uzvarām šajā turnīrā .

Spēles pirmo periodu Latvijas izlase uzsāka daudz aktīvāk kā pretinieks un izdarīja 15 metienus pa vārtiem, nopelnot arī vairākas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, kamēr paši nenoraidījās ne reizi. Taču Zviedrijas izlase, lai arī kopumā šajā periodā izdarīja tikai 6 metienus pa pretinieku vārtiem, jau spēles piektajā minūtē guva pirmos vārtus un izvirzījās vadībā, pabeidzot periodu ar minimālu pārsvaru.

Otrajā periodā zviedri spēlēja daudz aktīvāk un Latvijas izlase sāka pārkāpt noteikumus, kopumā periodā sakrājot četrus noraidījumus. Lai arī pretiniekiem neizdevās realizēt skaitliskos vairākumus, tas zviedriem deva iespēju izdarīt vairāk metienus pa vārtiem un šajā periodā jau pavisam pretēja metienu attiecība - 15 metienu Zviedrijai un tikai 7 Latvijai. Viens no zviedru metieniem sasniedza mērķi un spēles 28. minūtē pretinieki palielināja pārsvaru, gūstot otros vārtus. Perioda priekšpēdējā minūtē Klāvs Veinbergs saņēma noraidījumu līdz spēles beigām par sitienu ar celi. Pirms pēdējās trešdaļas gan rezultāts vairs nemainījās un Latvija palika iedzinējos ar divu vārtu deficītu.

Trešā perioda pirmajā minūtē Zviedrija guva pirmos un vienīgos vārtus skaitliskajā vairākumā šajā spēlē. Zviedrijas izlasei turpināja piederēt pārsvars arī metienu attiecībā, Latvijas izlases 8 izdarītajiem metieniem periodā atbildot ar 14, no kuriem pieci sasniedza savu mērķi Latvijas izlases vārtos. Spēle tā arī noslēdzās, Latvijas izlasei piedzīvojot bezierunu sakāvi pret vienu no labākajām jauniešu izlasēm pasaulē ar rezultātu 0:7.

Latvijas izlasei šajā spēlē nopelnītas 33 soda minūtes, no kurām lauvas tiesu sastāda otrā perioda 5 + 20 minūšu noraidījums līdz spēles beigām. Zviedrijai turpretī 12 minūtes mazākumā.

Latvijas izlases vārtos šo spēli aizvadīja Linards Lipskis, atvairot 28 no 35 pretinieku izdarītajiem metieniem.

Vairāk info par spēli spied šeit.

Līdz ar šo spēli Latvijas U18 izlase noslēdz savu dalību pasaules čempionātā.

Par turnīra labākajiem spēlētājiem mūsu komandā tika atzīti Martins Rodrigo Laviņš, Gustavs Ozoliņš un Anrī Ravinskis.