Latvijas U18 izlase pirmajā spēlē zaudē Šveicei

Šonakt U18 pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvijas U18 izlase piekāpās Šveices vienaudžiem ar rezultātu 2:4.

Latvijas U18 izlase tagad zaudējusi šveiciešiem pēdējās četrās tikšanās reizēs un vienīgo panākumu Latvija izcīnīja pirmajā savstarpējā spēlē 2012. gadā.

Šveicieši izmantoja tikai 1 no 6 skaitliskajiem vairākumiem, bet Latvijai bija pārsvars metienos pa vārtiem 41:29.

"Sākumā mēs bijām nervozi, taču pirmajā periodā guvām dažus vārtus," sacīja Šveices treneris Marsels Dženi. "Otrajā reizē mums bija pārāk daudz kļūdu, taču tā ir daļa no procesa. Mums jāiemācās sacensties šajā līmenī. Es tiešām priecājos par uzvaru, bet mēs varam spēlēt labāk."

"Mēs esam šeit, lai mēģinātu iet pēc iespējas tālāk, tāpēc, lai arī šodien zaudējām, tomēr turam galvu augšā un ejam uz priekšu," sacīja latviešu kapteinis Martins Rodrigo Laviņš. "Divās reizes mēs pieļāvām divus ātrus vārtus, un tas vienkārši nevar notikt, bet gribasspēks bija, iespējas bija, bet mēs neguvām pietiekami daudz vārtu, un tas ir vissvarīgākais hokejā."

Šī vakara spēle bija metienu bloķēšanas spēle. Spēlētāji no abām pusēm daudz palīdzēja saviem vārtsargiem, nokļūstot metienu līnījās, nokļūstot metienu priekšā un piespiežoties vārtiem. Atbilstoši, spēles labākā vārtu gūšanas iespēja sākotnēji nāca no bloķēta metiena. Nikolā Perrenouds aizķēra lidojošu metienu, savaldīja ripu un guva labu iespēju pret Kārli Mežsargu.

Šveices atklāja spēles rezultātu skaitliskajā vairākumā spēles laikā 12:02, kad Bišela pintes šāviens izgāja cauri burzmai. Tikai 24 sekundes vēlāk viņi panāca jau 2: 0. Luihs Robins veica sensacionālu piespēli šķērsām uzbrukuma zonai Reičelam, un viņa ātrais metiens  tīri pārspēja Mežsargu.

Otrā perioda sākumā šveicieši ieguva vēl divus ātrus vārtus, lai izvirzītos pārliecinošā vadībā. Vispirms Biaska atkal uzsāka veidot momentu, dabūjot ripu pie Bišela. Viņš apsteidza Robertu Cjunski un 4:42 raidīja ātru metienu tuvējā vārtu stūrī augstu virs Mežsarga cimda.

Tikai 24 sekundes vēlāk Luijs Robins tika pie atlēkušās ripas, panākot jau 4: 0. Latvijas treneris Oļegs Sorokins izmantoja pusminūtes pārtraukumu un veica vārtsarga maiņu, liekot vārtos Marku Slavinski, taču latvieši nekavējoties nopelnīja divus ātrus noraidījumus, lai Šveicei piešķirtu garu 5 pret 3 skaitlisko vairākumu. Taču Latvijas mazākuma brigāde spīdēja, un tas komandai deva zināmu cerību.

Latvija guva savus pirmos vārtus, paliekot tikai 2:10 spēles laika periodā, izceļoties Danam Ločmelim. Izmantojot šo pacēlumu, Latvija turpināja spiest pretinekus un tika atalgoti. Bogdans Hodass izdarīja metienu no slikta leņķa, taču Šveices vārtsargam Kevinam Pasčem neizdevās nokontrolēt ripu, un Anrī Ravinskis bija turpat, lai izceltos tikai 51 sekundes līdz trešdaļas beigām. Tas samazināja pārsvaru līdz 4-2 un deva Latvijai zināmu cerību, dodoties uz ģērbtuvēm.

Šveicieši trešajā periodā nospēlēja stingrā aizsardzībā, dodot Latvijai ļoti maz iespēju gūt panākumu. Vārti šajā spēlē vairs netika gūti un Latvijai pirmajā spēlē nācās piekāpties pretiniekiem.

Latvijai tagad ir viena brīvdiena, bet trešdien nākošajā spēlē jātiekas ar Kanādu (29.04. plkst. 04:00 pēc LV laika)