Čempionu un vicečempionu duelī uzvar "MOGO"

Latvijas "Optibet" hokeja līgā (OHL) trīs bezatbildes vārtus trešajā periodā guva Latvijas čempione "Mogo", kas viesos ar 5:2 sakāva pagājušā gada finālisti "Kurbadu". Savukārt uz otro vietu pēc 4:0 uzvaras Liepājā šovakar pakāpās Rīgas "Olimp". Trīs vārtus un divas rezultatīvas piespēles graujošā 9:4 uzvarā pār Daugavpils "Dinaburgu" iekrāja Jelgavas "Zemgale/LLU" hokejists Gatis Sprukts.

"Mogo" rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Juris Ziemiņš, Vladimirs Mamonovs, Jānis Ozoliņš, Gatis Gricinskis un Kārlis Ozoliņš, bet "Kurbads" vienībā precīzi meta Sandis Zolmanis un Dāvis Straupe.

Viesus spēles piektajā minūtē vadībā izvirzīja Ozoliņa metiens, bet mājinieki izlīdzinājumu spēja panākt vien otrā perioda trešajā minūtē, pēc Jura Štāla piespēles izceļoties Dāvim Straupem. Nepilnu minūti vēlāk Ziemiņš jau atgrieza pārsvaru 2:1, bet Zolmanis trešdaļas devītajā minūtē vēl reiz panāca līdzsvaru mačā. Arī trešā perioda sākumā viesiem izdevās gūt vārtus, precīzi metot K.Ozoliņam, bet Mamonovs piecas minūtes līdz spēles beigām ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī ielika drošu pamatus panākumam.

Kad līdz spēles beigām bija atlikušas aptuveni trīs minūtes, "Kurbads" nolēma noņemt vārtsargu, tomēr par to ātri vien nācās maksāt ar zaudētiem vārtiem Gricinska izpildījumā, tādējādi piedzīvojot trešo neveiksmi šosezon.

Paralēlajā spēlē "Olimp" visus četrus vārtus guva pirmajās 32 minūtēs. Trešos un ceturtos rīdzinieki guva ar mazāk nekā minūtes intervālu, izceļoties krievu leģionāram Vjačeslavam Truhno un Sandim Mežaraupam.

Notikumiem visbagātākais bija mačs Jelgavā, kur mājiniece "Zemgale/LLU" pazaudēja pirmajās minūtēs iekrāto trīs vārtu pārsvaru, taču beigās ar 9:4 sagrāva "Dinaburgu". Gata Sprukta pieciem punktiem četrus (2+2) pievienoja 21 gadu vecais aizsargs Aleksejs Popovs. Savukārt vārti un trīs rezultatīvas piespēles Jūliāna Misjus rēķinā. Jāatzīmē, ka 35 soda minūtes (tostarp, noraidījumu līdz spēles beigām) otrajā periodā nopelnīja 2015./16. gada sezonā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas "Dinamo" uzspēlējušais aizsargs Imants Ļeščovs.

"Kurbads" – Rīgas "Mogo" 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Vārti: 4:09 J. Ozoliņš (Saviels, Bullītis) 0:1, 22:43 D. Straupe (Štāls) 1:1, 23:14 Ziemiņš (Siksnis, K. Ozoliņš) 1:2, 28:58 Zolmanis (Gipters) 2:2, 42:20 K. Ozoliņš (Ziemiņš) 2:3, 54:31 Mamonovs (Homjakovs) 2:4, 57:48 Gricinskis 2:5.
Metieni: 35:29
Vārtsargi: Uldis Čalpa – Henrijs Ančs

"Liepāja" – Rīgas "Olimp" 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Vārti: 1:21 Cipruss (Jeļisejevs, Jerofejevs) 0:1, 13:51 Apsītis (Lejnieks, Jerofejevs) 0:2, 30:18 Truhno (Jeļisejevs) 3:0, 31:09 Mežaraups (Puriņš, Korņilovs) 0:4.
Metieni: 30:31
Vārtsargi: Māris Jučers – Ervīns Muštukovs

Jelgavas "Zemgale/LLU" – Daugavpils "Dinaburga" 9:4 (3:1, 2:2, 4:1)
Vārti: 1:03 G. Sprukts (Misjus, Popovs) 1:0, 4:45 Feoktistovs 2:0, 7:27 Popovs (Misjus, G. Sprukts) 3:0, 9:58 Keda (Ancītis) 3:1, 33:08 Tretjakovs (M. Ļeščovs) 3:2, 35:52 Jevdokimovs 3:3, 38:54 Dolguškins (Feoktistovs, Visockis, vair.) 4:3, 39:16 Misjus (G. Sprukts, Novikovs) 5:3, 40:58 Popovs (G. Sprukts, Novikovs) 6:3, 41:45 Novikovs (Bernhards) 7:3, 45:43 G. Sprukts (Misjus, Popovs) 8:3, 55:59 Jakovļevs (Jelagins, vair.) 8:4, 58:49 G. Sprukts (Mežulis) 9:4.
Metieni: 37:34
Vārtsargi: Reinis Petkus – Jani Rauhala