Balcers savā otrajā spēlē gūst pirmos vārtus NHL!

Latvijas jaunais hokejists Rūdolfs Balcers šovakar aizvadīja savu otro spēli Nacionālajā hokeja līgā un prata izmantot savu iespēju, otrā perioda izskaņā gūstot vārtus. Viņš Otavas "Senators" vienībai palīdzēja uzsākt atspēlēšanos un panākt 3:4, taču trešajā periodā Karolīnas "Hurricanes" vēlreiz pārņēma vadību un uzvarēja ar 5:4.

Otavai tā bija otrā mājas spēle divu dienu laikā. Vakar „Senators” piekāpās „Wild” ar 3:4, debiju NHL piedzīvojot Rūdolfam Balceram, kurš kļuva par 22. hokejistu no Latvijas, kurš spēlējis pasaules spēcīgākajā līgā. Arī šodien uzbrucējs tika iekļauts sastāvā, taču viņa komandai mača sākums nebija veiksmīgs – jau otrajā minūtē Džastins Folks vairākumā atklāja rezultātu ar metienu no zilās līnijas, bet trīs minūtes vēlāk, kad „Senators” bija skaitliskais pārsvars, Broks Makgins mazākumā aizslidoja pretuzbrukumā, dubultojot „Hurricanes” pārsvaru – 0:2.

Piecas minūtes pirms pārtraukuma Balcera virknējums nopelnīja otro vairākumu Otavai, kas palika neizmantots, pirmajai trešdaļai noslēdzoties ar divu vārtu deficītu. „Senators” guva pirmos vārtus otrā perioda sākumā – Raiens Zingels vienatnē izslidoja pret vārtsargu, Petrs Mrāzeks ar viņa metienu tika galā, taču ripa palika zonā, sekoja divas piespēles un metiens vienā pieskārienā Meta Djušēna izpildījumā, rezultātam kļūstot 1:2.

Pagāja četras minūtes, kad mājinieku aizsargs Kristiāns Volanins pazaudēja ripu aiz saviem vārtiem, „Hurricanes” izspēlēja kombināciju, ko ar precīzu metienu noslēdza Džeikobs Slavins – 1:3. Nākamajā uzbrukumā pēc „Senators” uzbrucēja Bredija Tkačuka metiena ripa trāpīja pa vārtu, bet kad Otavas nākamajā vairākumā rezultāts atkal tika samazināts līdz minimumam, atzīmējoties Zingelam – 2:3. Drīzumā „Hurricanes” atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru – komandai sanāca ātrs pretuzbrukums, Dagijs Hamiltons saņēma piespēli labā pozīcija un izdarīja metienu, ripa trāpīja pa vārtu stabu un ielidoja vārtos – 2:4.

Perioda pēdējā minūtē Balcers saņēma piespēli uzbrukuma zonā, palīdzēja sev, apstrādājot ripu ar kāju, pietuvojās vārtiem un iemeta to Mrāzekam starp kājsargiem, gūstot savus pirmos vārtus NHL, ka arī kļūstot par 15. hokejistu no Latvijas, kurš atzīmējies ar vārtu guvumu NHL – 3:4. Latvieša panākums iedvesmoja Otavu, un jau astoņas sekundes vēlāk Žans Gabriels Pažo izdarīja nestipru metienu no tālās distances, Mrāzeks kļūdījās izgājienā, un rezultāts kļuva neizšķirts – 4:4.

Tomēr arī Balcera otrajā mačā „Senators” neizdevās izcīnīt uzvaru – trešajā trešdaļā Džastins Viljamss bija precīzs vairākumā, un Otava cieta sakāvi ar 4:5.

Rūdolfs Balcers savā otrajā NHL mačā laukumā pavadīja 8:45 minūtes, gūstot vārtus ar pirmo metienu. Šodienas spēlē uzbrucējs atzīmējās arī vienu bloķētu metienu un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Hurricanes – Senators 5:4 (2:0; 2:4; 1:0)
Vārti: 1:12 Folks (Teravainens, Aho, vair.) 1:0, 4:28 Makgins (maz.) 2:0, 22:32 Djušēns (Raiens, Volanins) 2:1, 26:13 Slavins (Rasks) 3:1, 32:17 Zingels (Ternejs, vair.) 3:2, 34:54 Hamiltons (Aho, Makgins) 4:2, 39:12 Balcers (Ternejs, Bodkers) 4:3, 39:20 Pažo (Stouns, Demelo) 4:4, 47:34 Viljamss (Teravainens, Folks) 5:4
Metieni: 29:31
Soda minūtes: 8:4
Vārtsargi: Petrs Mrāzeks – Anderss Nīlsons