Jelgavnieki uzvar "Kurbads", "Prizma" apspēlē liepājniekus

Optibet hokeja līgas pagājušās sezonas fināla atkārtojumā "Zemgale/LLU" izbraukumā ar 5:2 pieveica čempionu "Kurbadu". Jelgavas hokejisti pēc pirmās trešdaļas atradās iedzinējos, bet turpinājumā guva četrus bezatbildes vārtus.

"Zemgale/LLU" ceturtajā minūtē atklāja spēles rezultātu, izceļoties Rihardam Bernhardam, tomēr laukuma saimnieki pirmās trešdaļas turpinājumā pārņēma vadības grožus. Vispirms izcēlās Lauris Rancevs, savukārt Edmunds Augstkalns četras minūtes pirms pārtraukuma realizēja vairākumu – 2:1. Abos "Kurbada" vārtos ar rezultatīvām piespēlēm piedalījās Juris Upītis.

Taču jelgavnieki šajā sezonā nodemonstrējuši lielisku cīņassparu, un tas bija redzams arī šodien – otrajā trešdaļā izdevās gūt divus vārtus nepilnu divu minūšu laikā un pārņemt vadību. Ar rezultatīviem metieniem atzīmējās Marks Mežsargs un Iļja Makarovs. Tādējādi rezultāts kļuva 3:2 "Zemgales/LLU" labā, bet noslēdzošajās 20 minūtēs "Kurbadam" bija visas iespējas situāciju mainīt.

Tas gan neizdevās, tāpēc trīs ar pusi minūtes līdz beigām galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis izmantoja pusminūtes pārtraukumu un nomainīja vārtsargu Uldi Čalpu pret sesto laukuma spēlētāju. Tomēr arī tas cerēto rezultātu nedeva, un "Zemgales/LLU" uzvaru ar vārtiem pašās beigās nokārtoja Artjoms Ogorodņikovs un Vladislavs Adeļsons, kurš aizvada lielisku sezonu – 5:2.

Rihards Cimermanis uzvarētāju vārtos tika galā ar 36 metieniem, kamēr Čalpa atvairīja 23 metienus. Šis bija trešais fināla atkārtojums, un pirmajos divos uzvaras tika dalītas uz pusēm. "Kurbads" sezonas atklāšanas spēlē uzvarēja ar 3:2, taču arī "Zemgale/LLU" prata izmantot sava laukuma priekšrocības, ņemot virsroku ar 3:1.

Optibet hokeja līgā pirmos vārtus guvis uzbrucējs Frenks Razgals, taču viņa pārstāvētā "Liepāja" savā laukumā izlaida divu vārtu pārsvaru un ar 2:3 piekāpās "Prizmai". Viesu rindās par galveno varoni kļuva Edijs Brahmanis, kurš guva divus vārtus, panākot izlīdzinājumu un atnesot uzvaru.

"Liepājas" pirmos vārtus guva Valters Freijs, kurš ar četriem precīziem metieniem kļuva par komandas labāko snaiperi, atraujoties no piespēlētāja Bruno Zabja. Savukārt pārsvaru dubultoja Frenks Razgals – 2:0. Viņam tā bija sezonas pirmā spēle Latvijas čempionātā, pirms tam aizvadot 12 mačus Rīgas "Dinamo" sastāvā. Arī pagājušajā sezonā Razgals tika aizsūtīts uz fārmklubu, bet piecās spēlēs pie punktiem netika. Latvijas čempionātā viņš vārtus nebija guvis kopš 2014. gada.

Liepājnieku sastāvā laukumā devās arī Roberts Lipsbergs, bet viņš pie punktiem netika. Tāpat laukumā devās Roberts Mamčics un Egils Kalns – vēl divi hokejisti, kuriem ir līgums ar Rīgas "Dinamo". Taču Mamčics un Kalns Liepājā spēlēja arī pagājušajā sezonā, un viņu saikne ar komandu ir ciešāka.

"Prizmas" atspēlēšanos sāka Miks Lipsbergs, kurš otrās trešdaļas pašās beigās samazināja deficītu līdz minimumam. Pārtraukums viesiem nāca par labu, jo ne tikai izdevās panākt izlīdzinājumu, bet arī izvirzīties vadībā. Komandas kapteinis Edijs Brahmanis pēc Sanda Grīnberga piespēles izmantoja izgājienu divatā pret vienu aizsargu, bet sešas minūtes vēlāk Brahmanis guva vārtus arī mazākumā. Viņš atņēma ripu, izrāvās vienatnē pret mājinieku vārtsargu Kārli Zakrevski, kuram neatstāja nekādus variantus – māņu kustība, vārtsargs uz vienu pusi, bet ripa ieslidināta otrā stūrī, panākot 3:2.

Turpinājumā rīdziniekus nespēja apturēt nedz disciplīnas problēmas, pelnot vienu noraidījumu pēc otra, nedz problēmas ar ledu. Vienu reizi šajā sezonā Liepājā spēle netika pabeigta ledus dēļ, un beidzamajā trešdaļā vairākas reizes laukumā bija redzams halles apkalpojošais personāls, labojot vairākus caurumus un citas ķibeles. Tādēļ mačs pamatīgi ievilkās, bet šoreiz tika pabeigts.

Liepāja – Prizma 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Vārti: 12:12 Freijs (Zabis) 1:0, 17:59 Razgals (Butāns, Jākobsons) 2:0, 39:05 Lipsbergs (Pečura, A. Širokovs) 2:1, 44:52 Brahmanis (Grīnbergs) 2:2, 50:58 Brahmanis (maz.) 2:3
Metieni: 30:48
Vārtsargi: Kārlis Zakrevskis – Jānis Auziņš

Kurbads – Zemgale/LLU 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Vārti: 3:17 Bernhards (Ozols, Rosinskis) 0:1, 7:30 Rancevs (Upītis, Homjakovs) 1:1, 16:03 Augstkalns (Upītis, Gipters, vair.) 2:1, 31:38 Mežsargs (Popovs) 2:2, 33:17 Makarovs (Feoktistovs) 2:3, 58:31 Ogorodņikovs (Bernhards) 2:4, 59:20 Adeļsons (tukšos) 2:5
Metieni: 38:27
Vārtsargi: Uldis Čalpa – Rihards Cimermanis