"Prizma" līderu cīņā uzvar "Kurbads" un palielina savu pārsvaru

„Optibet” Latvijas hokeja Virslīgā „Prizma” nostiprināja savas agrīnās līderpozīcijas, ar 2:1 apspēlējot čempionvienību „Kurbads”. Visi trīs vārti tika gūti trešajā periodā.

Sezonas pirmajās spēlēs gan „Prizma”, gan „Kurbads” bija piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu, kas lika šodienas spēli sagaidīt ar lielāku interesi. Abas komandas piedāvāja ļoti konkurētspējīgu cīņu un pirmajos divos periodos abas tika pie iespējām vairākumā, uzrādīja arī gandrīz vienādu izdarīto metienus statistiku (23:22 „Prirzmas” labā), bet pirmajās 40 minūtēs ne Uldis Čalpa, ne Jānis Auziņš savu komandu vārtos tā arī netika pārspēti.

Rezultāts tika atklāts minūti pēc trešā perioda sākuma. „Prizma” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, un tajā „Kurbadam” nepaveicās – Krista Apsīša mestā ripa lidoja pāri vārtiem, atsitās pret laukuma apmali un atleca laukumā tieši vārtu priekšā, kur tā trāpījās tieši slidojumā Valteram Apfelbaumam, kuram atlika tikai iemest tukšā vārtu stūrī.

Pavisam drīz „Prizma” panāca arī 2:0, kad izcēlās Miks Komuls, nostiprinot savas komandas pārsvaru. Pēc tam jau daudz vairāk uzbruka „Kurbads”, kas tika pie diviem vairākumiem pēc kārtas un otro no tiem izmantoja 53. minūtē, vārtus gūstot Jānim Spruktam, kad Gunta Galviņa mestā ripa rikošetā no Sprukta ielidoja vārtos. Spruktam dažas minūtes vēlāk gan sekoja nepatīkams moments, kad pēc Georgija Pujaca pārkāpuma Sprukts guva nelielu traumu un laukumu atstāja pamatīgi satricināts.

Spēles izskaņā laba iespēja panākt neizšķirtu bija Mārtiņam Cipulim, bet viņa metienu no tuvas distances atvairīja Auziņš. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām „Kurbads” atstāja savus vārtus tukšus, taču nostiprināties pretinieku zonā izdevās tikai pēdējās 20 sekundēs. Labu metiena pozīciju „Kurbadam” iztraucēja Kristapa Liepas veiksmīgā spēle aizsardzībā, pašu pēdējo metienu atvairīja Auziņš, un „Prizma” varēja atzīmēt uzvaru 2:1.

"Kurbadam" šī ir pirmā spēle šosezon, kurā neizdevās gūt vismaz trīs vārtus, un šī ir otra mazrezultatīvākā spēle kopumā visā līgā šosezon - mazāk vārti tika pieredzēti tikai "Prizmas" uzvarā pār "Mogo" (2:0).

”Prizma”-”Kurbads” 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Vārti: 41:01 Apfelbaums (Apsītis, Liepa) (vair.) 1:0, 45:11 Komuls (Smirnovs, Riekstiņš) 2:0, 52:15 Sprukts (Galviņš, K. Rēdlihs) (vair.) 2:1
Vārtsargi: Jānis Auziņš - Uldis Čalpa