Latvijai neveiksmīga spēle pret Somiju

Zaudējumu pasaules čempionātā (PČ) Herningā (Dānija) sestdien piedzīvoja Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas B apakšgrupas otrajā mačā ar 1:8 (0:3, 0:2, 1:3) cieta sagrāvi pret Somijas izlasi. Vienīgos vārtus Latvijas valstsvienības labā guva Rihards Bukarts.

Somijas izlase savu spēku un reputāciju apliecināja jau no spēles pirmajām minūtēm. Dienvidkorejas izlasi pirmajā mačā iznīcinājušie otrās maiņas hokejisti Tereveinens, Aho un Savinainens turpināja uzņemto kursu arī šodien. Otrajā mača minūtē Savinainens pārtvēra ripu savā zonā, vēlāk nomānīja Karsumu, izdarīja precīzu piespēli Sebastianam Aho, kurš, neapturot ripu, meta precīzi (0:1). Šie paši hokejisti bija epizodes galvenie varoņi arī nedaudz vēlāk, kad pārsvars tika dubultots. 18 gadus vecais Heiskanens meta no zilās līnijas, savukārt latviešu aizsargi nenovaktēja vārtu priekšu, ripas lidojuma virzienu mainot Veli-Mati Savinainenam (0:2).

Pēc otrā vārtu zaudējuma pirmie pusmomenti radās arī Latvijas izlasei. Ātru tempu pa kreiso flangu uzņēma Ķēniņš, tomēr Ronalda metienu atsita Somijas izlases vārtsargs Ville Huso. Somu hokejisti kontrolēja notikumus laukumā, un nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām Kristeram Gudļevskim nācās trešo reizi vilkt ripu ārā no saviem vārtiem. Anti Suomelas metienu Kristers it kā tvēra, tomēr ripa izslīdēja no vārtsarga satvēriena un lielajā burzmā pamanījās ieslīdēt vārtos (0:3).

Otro periodu latvieši uzsāka ar sajauktiem uzbrucēju virknējumiem. Latvijas izlase tika pie piecām minūtēm vairākumā, no kurām vienu bija iespēja spēlēt pret trim somu hokejistiem. Vairākumā latviešiem spēle nevedās un Huso modrība tika pārbaudīta ar piespēlēm, nevis metieniem, līdz ar to apdraudēt pretinieku vārtus neizdevās. Tieši otrādi - ievadot uzbrukumu, šķērsām pāri aizsardzības zonai ripu raidīja Cibuļskis, ripa nonāca tieši uz nūjas Aho, kurš panāca jau 4:0 Somijas izlases labā.

Latviešiem iespējas kādus vārtus atgūt bija reti, taču tās neizdevās izmantot. Uzbrukuma smailē nonāca gan Ābols, gan Rēdlihs, taču Somijas izlases vārtos pārliecinoši spēlēja Huso. Pretinieku otrā maiņa turpināja plosīt latviešu aizsardzību, un mača 35. minūtē pēc teicama Tereveinena māņu manevra un piespēles savus otros vārtus spēlē guva arī Savinainens (0:5).

Latvijas izlase trešo periodu sāka aktīvāk, tomēr paši parakstīja sev nāves spriedumus, nopelnot trīs nevajadzīgus noraidījumus pēc kārtas. Somijas NHL hokejisti turpināja spēlēties ar latviešu aizsardzību, 0:6 vairākumā panākot Tereveinenam, pie vārtu guvuma brīdi vēlāk tika arī iepriekš asistējušais Rantanens (0:7). Somi laukumā darīja visu pēc sirds patikas, un arī Tereveinens guva otros vārtus mačā (0:8). Spēles 52. minūtē pirmoreiz varēja uzgavilēt atraktīvie Latvijas izlases līdzjutēji, jo mērķi atrada Riharda Bukarta metiens (1:8).

Par spīti neveiksmīgajai spēlei, lieliski turpināja būt Latvijas izlases līdzjutēji, kas skaļi atbalstīja savu komandu visas spēles garumā. Vārti vairs netika gūti, latviešiem piedzīvojot sagrāvi ar 1:8.

Latvija - Somija 1:8 (0:3;0:2;1:3)

Vārti: 01:24 Aho (Savinainens) 0:1, 07:44 Savinainens (Heiskanens, Aho) 0:2, 17:41 Suomela 0:3, 27:31 Aho (maz.) 0:4, 34:49 Savinainens (Tereveinens, Aho) 0:5, 46:29 Tereveinens (Rantanens, Granlunds, vair.) 0:6, 47:28 Rantanens (Aho, Tereveinens, vair.) 0:7, 51:10 Tereveinens 0:8, 51:38 Ri. Bukarts (Balinskis) 1:8.
Soda minūtes: 10:10
Metieni: 19:29
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Ville Huso