Latvijas U18 izlase atstāj sausā norvēģus un gūst otro uzvaru

Pasaules čempionātā hokejā U18 izlasēm Latvija ar 3:0 pieveica Norvēģiju un guva savu otro uzvaru divās spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Latvijai ilgu laiku gan bija tikai minimāls pārsvars, līdz beidzot 54. minūtē Ričards Grīnbergs dubultoja Latvijas pārsvaru. Sauso maču aizvadīja Latvijas vārtsargs Jānis Voris.

Šodienas mačā Latvijas izlases vārtos stājās Jānis Voris, nomainot vakar uzvaru pret Slovēniju guvušo Artūru Šilovu. Norvēģijas izlase savukārt vakar ar 2:5 bija zaudējusi Kazahstānai.

Spēles pirmajā periodā patiešām labu vārtu gūšanas momentu praktiski nebija ne vienas, ne otras izlases izpildījumā, taču vairāk uzbruka Oļega Sorokina vadītā izlase. Latvijai bija viena iespēja vairākumā, bet tā palika nerealizēta.

Vadībā Latvijas izlase izvirzījās otrā perioda sākumā, kad pretinieku zonā aktīvi pacīnījās Mikus Mintautišķis. Viņš neļāva pretiniekiem mierīgi uzsākt uzbrukumu un paspēja no aizmugures kavēt piespēles izdarīšanu, kas ļāva ripai nonākt pie Denisa Fjodorova. Viņam pavērās brīvs ceļš uz vārtiem, un Fjodorovs eleganti apspēlēja vārtsargu, raidot ripu vārtos.

Pēc vārtu zaudējuma Norvēģijas izlase uz laiciņu aktivizējās, taču Latvijas aizsardzība spēja neļaut pretiniekiem izdarīt metienus pa vārtiem. Otrajā periodā norvēģi pa Vora vārtiem meta tikai trīs reizes, kamēr latviešu rēķinā 14 metieni. Perioda izskaņā norvēģi nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, kas ļāva Latvijai perioda pēdējās 45 sekundes spēlēt piecatā pret trim. Dažas sekundes pirms periodam beigām Sorokins arī paņēma pusminūtes pārtraukumu, taču tas nepalīdzēja gūt vārtus.

Latvijai vēl palika laiks vairākumā trešā perioda sākumā, taču viss izvērtās vēl sliktāk, jo, spēlējot divu vīru vairākumā, noraidījumu pamanījās nopelnīt Kristers Arnicāns. Norvēģijas izlase pamazām pārņēma iniciatīvu un arvien biežāk izveidoja savus bīstamus uzbrukumus. Lai arī metienu norvēģiem joprojām nebija daudz, Latvijas vārtsargam Vorim pāris reizes nācās glābt komandu. Slideno situāciju izdevās nostabilizēt vairākumā 54. minūtē, kad Ričards Grīnbergs uz brīdi ieguva brīvu pozīciju vārtu priekšā, pieprasīja piespēli un pēc ripas saņemšanas ātri to apstrādāja un nogādāja vārtos mirkli pirms aizsargs nogāza viņu.

Norvēģu centieni atspēlēties šoreiz palika bez rezultātu, nelīdzēja arī vārtsarga nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju trīs minūtes pirms pamatlaika beigām. Vairākas reizes latviešiem neizdevās iemest ripu tukšos vārtos, līdz beidzot ar tālu metienu to paveica Gustavs Millers, nokārtojot spēles gala rezultātu 3:0.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts Jānis Voris, kurš atvairīja visus 15 pretinieku metienus.

Latvijas U18 – Norvēģijas U18 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Vārti: 24:36 Fjodorovs (Mintautišķis) 1:0, 53:10 Grīnbergs (Polcs, Ozols) (vair.) 2:0, 59:39 Millers (Ošenieks) (t.v.) 3:0
Metieni: 31:15
Soda minūtes: 14:12
Vārtsargi: Jānis Voris – Tobiass Normanss