"Mogo" izsēj trīs vārtu pārsvaru, tomēr Miks Lipsbergs nokārto uzvaru līderu duelī

Šodien Optibet hokeja līgā pirmajā vietā esošā "Mogo" savā laukumā uzņēma tuvāko sekotāju "Liepāju/Optibet". Mājinieki ieguva trīs vārtu pārsvaru, 11 minūšu laikā to izsēja, tomēr beigās uzvarēja ar 4:3. Uzvaras ripu iemeta Miks Lipsbergs.

Pirmajās minūtēs liels pārsvars piederēja viesiem, taču vadībā izvirzījās "Mogo". Pretuzbrukumā gar vārtiem piespēlēja Aleksejs Širokovs, bet punktu ar metienu tuvajā devītniekā pielika Andris Siksnis. Pārsvara iegūšana deva laukuma saimniekiem pārliecību, un pārsvaru dubultoja Rustams Begovs, kurš izrēķinājās ar liepājnieku aizsargu Kristeru Alonderi – 2:0.

25. minūtē čempionāta līderi palielināja pārsvaru līdz 3:0 – krievu leģionārs Dmitrijs Moņa novērtēja situāciju, brīvu komandas biedru pie vārtiem neatrada un piespēlēja atpakaļ, un ar šāvienu no distances atzīmējās Ronalds Cinks. Tomēr "Liepāja/Optibet" pēc nokdauna prata piecelties, nākamo 11 minūšu laikā panākot izlīdzinājumu.

Atspēlēšanos ievadīja lieliska kombinācija vairākumā, punktu ar metienu no labās malas pieliekot liepājnieku kapteinim Bruno Zabim. Turpinājumā līdz vārtu priekšai izlauzās un ar metienu no neērtā satvēriena izcēlās Aleksandrs Novikovs, gūstot savus ceturtos vārtus pēdējos divos mačos. Savukārt izlīdzinājumu 39. minūtē panāca Roberts Štelmahers, kurš pielaboja metienu no zilās līnijas – 3:3.

Tomēr pēdējais vārds piederēja laukuma saimniekiem. Pirms trim dienām duelī pret "Kurbadu" divus vārtus guvušais Miks Lipsbergs pretuzbrukumā saņēma piespēli no Begova, notēmēja un ielika ripu augšējā stūrī – 4:3. "Liepājai/Optibet" bija iespējas vēlreiz panākt izlīdzinājumu, bet Georgs Golovkovs un Edgars Homjakovs vārtus neguva.

Savukārt "Kurbads" nepieļāva nekādu intrigu mačā pret "Prizmu", jau pirmajā periodā izvirzoties vadībā ar 5:1. Jau līdz piektajai minūtei "Kurbads" bija guvis trīs vārtus, taču sestajā minūtē savu rēķinu atklāja "Prizma", realizējot vairākumu. Bet līdz perioda beigām "Kurbadam" četru pārsvaru nokārtoja Gata Gricinska un Jāņa Sprukta precīzie metieni.

Spēles atlikušajā laikā vienīgie vārti bija trešā perioda sākumā, kad precīzs bija Mārtiņš Gipters. Trešajā periodā neiztrūka arī daudz noraidījumu, taču neviens no vairākumiem netika izmantots. "Kurbads" līdz ar to uzvarēja ar 6:1, pietuvojoties kopvērtējumā "Liepājai" līdz minimumam.

Bet "Zemgale/LLU" tikai ar 3:2 pieveica "Rīgu", lai gan cīņu iesāka ļoti pārliecinoši, līdz otrā perioda sākumam tiekot vadībā ar 3:0. Taču "Rīga" ļoti ātri vienus vārtus apspēlēja, bet 58. minūtē izmantoja vairākumu, lai radītu vēl lielāku intrigu par mača uzvarētāju, tomēr "Zemgale" trīs punktus nosargāja. Arī iepriekšējā spēlē pret pastarīti - "Prizmu" -"Zemgale" uzvarēja ar minimālu pārsvaru (2:1).

Mogo – Liepāja/Optibet 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Vārti: 6:14 Siksnis (Širokovs, Moņa) 1:0, 8:20 Begovs (Jakovļevs, M. Lipsbergs) 2:0, 24:59 Cinks (Moņa) 3:0, 26:57 Zabis (Ozoliņš, Kalns, vair.) 3:1, 34:09 Novikovs (Žučkovs, Homjakovs) 3:2, 38:12 Štelmahers (Tūbelis, Demiters) 3:3, 50:03 M. Lipsbergs (Begovs) 4:3

Zemgale/LLU – Rīga 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Vārti: 4:33 Millers (Ribčiks, I. Ļeščovs) 1:0, 10:56 Minajevs (Adeļsons, Aploks) (vair.) 2:0, 22:54 Ribčiks (Millers, Legzdiņš) 3:0, 26:39 Pankevičs (Opelts, M. Ļeščovs) 3:1, 57:58 Koniševs (Zelts, Pankevičs) (vair.) 3:2
Soda minūtes: 24:20
Metieni: 31:24

Kurbads – Prizma 6:1 (5:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 3:39 Cipulis (Upītis, Galkins) 1:0, 3:59 Remiņš (Gricinskis, Straupe) 2:0, 4:50 Parādnieks (Logunovs, Sarkanis) 3:0, 5:20 Šļukovs (Liepa, Apelis) 3:1, 13:50 Gricinskis (Remiņš) 4:1, 19:52 Sprukts (Lavrovs, Bluks) 5:1, 40:27 Gipters (Sprukts, Zolmanis) 6:1
Soda minūtes: 20:12
Metieni: 36:26