Latvijas sieviešu izlase izcīna svarīgu uzvaru pār Poliju

Latvijas sieviešu hokeja izlase pasaules čempionātā 1B divīzijā, kas notiek Polijas pilsētā Katovicē, trešdien sīvā cīņā ar 5:4 pārspēja turnīra saimnieces Polijas hokejistes. Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Ieva Pētersone.

Latvijas hokejistes nu jau kārtējo reizi šajā čempionātā atklāja rezultātu jau mača pirmajā minūtē. Šoreiz precīza bija Laila Dekmejiere-Trigubova. Diemžēl, pārsvaru latvietēm neizdevās saglabāt ilgi, jo jau pēc divām minūtēm Polijas izlase izspēlēja lielisku kombināciju, kuru rezultatīvi noslēdza Karolina Požnievska (1:1). Pirmās trešdaļas vidū Latvijas izlasei atkal izdevās izvirzīties vadībā. Lieliska šajā epizodē bija Ieva Pētersone, kura apspēlēja divas pretinieces, izslidoja pret vārtiem un neatstāja izredžu Polijas izlases vārtsardzei Gabrielai Mizerai – 2:1. Pirmās trešdaļas otrajā pusē sekoja virkne noraidījumu abu komandu sastāvos un 62 sekundes pirms došanās atpūtā Latvijai izdevās palielināt pārsvaru līdz 3:1. Šoreiz precīza bija Jūlija Mihejenko, rezultatīvi piespēlējot Latvijas izlases līderei Līgai Miljonei.

Otrās trešdaļas ievadā Latvija pēc jaunās noraidījumu sērijas palika trijatā pret četrām polietēm un pēc 23 sekundēm zaudēja otros vārtus – precīza bija Aneta Cigana (3:2). Latvietes turpināja pelnīt noraidījumus un drīz pēc Dekmejieres-Trigubovas un Stengrēvicas noraidījumiem gandrīz divas minūtes nācās cīnīties trijatā pret piecām sāncensēm, bet aizsardzībā izdevās izturēt. Trešdaļas vidū komandas apmainījās vārtu guvumiem. Vispirms Miljone atjaunoja Latvijai divu vārtu pārsvaru (4:2), bet 52 sekundes vēlāk savus otros vārtus spēlē guva Požnievska, atkal samazinot Latvijas pārsvaru līdz minimumam (4:3).

Trešā trešdaļa Latvijai sākās ar kārtējiem diviem noraidījumiem Latvijai, Polija bīstami uzbruka, taču nekļūdīgi Latvijas vārtos darbojās Kristiāna Apsīte. Tomēr trešdaļas vidū Apsīte kapitulēja ceturto reizi spēlē, kad ripu vārtos raidīja Marta Bigosa, panākot 4:4.

Tomēr pēdējais vārds piederēja Latvijai. Ieva Pētersone pusotru minūti pirms pamatlaika beigām guva savus otros vārtus spēlē, nodrošinot Latvijai trešo uzvaru četrās spēlēs.

Latvijai, tāpat kā Slovākijai, četrās spēlēs ir trīs uzvaras. Piektdien komandas savā starpā izspēlēs pirmo vietu turnīrā un ceļazīmi uz 1. divīzijas A grupu. Slovākietes, kuras līdz šim cīnījās bez zaudējumiem, šoreiz ar 2:4 piekāpās Kazahstānai.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Pasaules čempionāts sievietēm, 1. divīzijas B grupa

Latvija - Polija 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)

Vārti: 00:38 Dekmejiere-Trigubova (Kubliņa) 1:0, 02:36 Požnievska (Čaplika) 1:1, 10:22 Pētersone (Stengrēvica) 2:1, 18:58 Mihejenko (Miljone, vair.) 3:1, 22:34 Cigana (Čaplika, vair.) 3:2, 31:49 Miljone 4:2, 32:41 Požnievska (Frakovjaka) 4:3, 49:47 Bigosa (4:4), 58:33 Pētersone 5:4.

Metieni: 28-38
Soda min.: 10:14
Vārtsardzes: Kristiāna Apsīte – Gabriela Mizera (58:57 tukši vārti).

Pasaules čempionāts: (Katovice, Polija)