Latvijas hokejistes piedzīvo neveiksmi pret Kazahstānu

Pasaules hokeja čempionātā sievietēm 1. divīzijas B grupā pirmo neveiksmi cieta Latvijas izlase. Lolita Andriševskas vadītās Latvijas hokejistes zaudēja divus vārtus pēdējās desmit minūtēm un ar 1:2 piekāpās Kazahstānai.

Latvijas izlasei spēles pirmajā trešdaļā četras reizes bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā. Pateicoties noraidījumiem pretinieču sastāvā, latvietes ieguva iniciatīvu, taču vārtu guvums izpalika un pēc pirmās trešdaļas rezultāts saglabājās 0:0.

Otrās trešdaļas sākumā Kazahstānas izlasei bija kārtējais noraidījums, šoreiz par skaitliskā sastāva pārkāpšanu. Mirkli pēc tam, kad Kazahstāna spēlēja pilnā sastāvā, Latvijas izlase izvirzījās vadībā – Ieva Pētersone pēc Līgas Miljones piespēles atklāja rezultātu. Miljonei šis bija septītais rezultativitātes punkts (4+3), kas ļauj saglabāt pirmo vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Trešajā trešdaļā komandas turpinājās apmainīties uzbrukumiem, taču nekļūdīgi Kazahstānas izlases vārtos darbojās Darja Dmitrijeva. Veiksmīgāk uzbrukumā darbojās Kazahstāna, kas trešās trešdaļas panāca izlīdzinājumu. Latvijas izlases aizsardzībai izdevās atvairīt pretinieču uzbrukumu, taču Araja Šegebajeva ar metienu no distances izlīdzināja rezultātu (1:1).

Neveiksmīgas Latvijas komandai izrādījās mača beigas. Pēdējās četrās minūtēm latvietēm bija trīs noraidījumi un ilgu laiku nācās cīnīties trijatā pret piecām sāncensēm. Šādā formātā arī tika zaudēti trešie vārti – 68 sekundes pirms beigu signāla Kazahstānas hokejistes kā pēc notīm izspēlēja lielisku kombināciju, kuru ar precīzi metienu noslēdza Galija Nurgalijeva – Latvijai šoreiz zaudējums ar 1:2.

Latvijas izlasei trijās spēlēs ir seši punkti, savukārt Kazahstānai šis bija pirmais panākums turnīrā. Latvijas komadas ar sešiem punktiem saglabā otro vietu kopvērtējumā. Nākamā spēle Latvijai būs trešdien pret mājinieci Polijas izlasi.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvija - Kazahstāna 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Vārti: 24:49 Pētersone (Miljone) 1:0, 50:38 Šegebajeva (Felzinka) 1:1, 58:52 Nurgalijeva Lihausa, vair.) 1:2.

Metieni: 24-18
Soda min.: 10:14
Vārtsardzes: Kristiāna Apsīte - Darja Dmitrijeva.

Pasaules čempionāts: (Katovice, Polija)