Sieviešu izlase spēles izskaņā gūst vārtus un ar 3:2 apspēlē ķīnietes

Polijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā sievietēm pirmās divīzijas B grupā Latvijas izlase guvusi otro uzvaru divās spēlēs, ar 3:2 pārspējot Ķīnu. Izšķirošos vārtus 99 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Ieva Pētersone, bet trīs punkti Līgas Miljones rēķinā. 30 no 32 pretinieču metieniem atvairīja Latvijas vārtsardze Kristiāna Apsīte.

spēles sākums Lolitas Andriševskas trenētaai izlasei gan izdevās lielisks, jo Miljone ripu pretinieču vārtos iemeta jau 39. sekundē. Taču perioda turpinājumā nācās divreiz spēlēt mazākumā, un ķīnietes dominēja metienu attiecībā (11:3).

Otrajā periodā Ķīnas spiediens uz Kristiānas Apsītes sargātajiem vārtiem turpinājās tik lielos apmēros, ka Latvija arī pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Taču līdz 31. minūtei rezultāts tik un tā jau bija 2:1 Ķīnas labā, taču perioda izskaņā neizšķirtu panāca Jūlija Mihejenko, gūstot savu otro punktu šajā spēlē.

Trešajā periodā Latvija divreiz pēc kārtas izturēja mazākumu un saglabāja neizšķirtu, bet beigās jau ieguva iespēju spēlēt vairākumā. ko izmantoja Ieva Pētersone. Viņa nogādāja ripu vārtos pusotru minūti pirms pamatlaika beigām un izrāva Latvijai vēl trīs punktus turnīra tabulā. Ķīnietes vēl nomainīja vārtsardzi pret papildu laukuma spēlētāju, visā spēlē dominēja izdarītajos metienus pa vārtiem (32:10), taču zaudēja pamatlaikā.

Latvijas izlase līdz ar to vismaz uz brīdi pakāpusies uz pirmo vietu. Ja izdosies to saglabāt līdz turnīra beigām, Latvija atgriezīsies A divīzijā. Nākamā spēle Latvijai paredzēta parīt 17:30 pret Kazahstānu, kas savā pirmajā mačā palika sausā pret Ķīnu (0:2), bet šovakar spēlēs ar Poliju.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvija - Ķīna 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Vārti: 0:39 Miljone (Mihejenko) 1:0, 21:09 Fanga (He) 1:1, 30:06 Tiana (Fanga, Ljū) 1:2, 37:09 Mihejenko (Dekmeijere-Trigubova, Miljone) 2:2, 58:21 Pētersone (Miljone) (vair.) 3:2
Metieni: 10:32
Soda min.: 6:10
Vārtsardzes: Kristiāna Apsīte - Jujina Vanga

Pasaules čempionāts: (Katovice, Polija)