„Zemgalei” uzvara pagarinājumā pār „Kurbadu”, panākumi arī HS „Rīga” un „Mogo”

Sestdien Latvijas virslīgas hokeja čempionātā tika aizvadītas trīs spēles. HS „Rīga” viesos ar 8:2 apspēlēja turnīra pastarīti „Pārdaugavu”, HK "Zemgale"/LLU izbraukumā atspēlēja divu ripu deficītu un pagarinājumā ar 5:4 pārspēja HK "Kurbads" un HK „Mogo” ar rezultātu 5:4 viesos izcīnīja uzvaru pār HK „Liepāja” hokejistiem.

Pārdaugava – HS Rīga 2:8 (1:1, 0:3, 1:4)

Pirmajā dienas spēlē  HS "Rīga" ar 8:2 sagrāva pastarīti "Pārdaugavu". Juliāns Misjus 12. minūtē atklāja rezultātu, izvirzot HS "Rīga" komandu vadībā (1:0), bet jau pēc 24 sekundēm Andrejs Maslovskis atjaunoja līdzsvaru (1:1). HS "Rīga" pretiniekus salauza vien otrās trešdaļas otrajā pusē, gūstot vārtus 29., 37. un 40. minūtē un panākot 4:1. Ar vārtiem un trim piespēlēm izcēlās Daniels Riekstiņš, bet pa trim punktiem sakrāja Misjus (2+1), Rūdolfs Builis (2+1) un Elvis Dins Kalnbērziņš (1+2).

HK Liepāja – HK Mogo 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)

Laukuma saimnieki vadībā izvirzījās pirmie - 5.minūtē Ričardam Kondratam mazākumā izdevās pārspēt „Mogo” vārtsargu Renāru Kazanovu. Tomēr uz neveiksmīgo spēli vairākumā, rīdzinieki atbildēja ar trīs vārtiem piecu minūšu laikā - Toma Konrāda vārtos ripas iemeta Rustams Begovs, Raimnods Vilkoits un Juris Ziemiņš.

Otrās trešdaļas sākumā Mārtiņš Oskars Freimanis „Mogo” labā guva ceturtos vārtus, panākot 4:1. Kārlis Ozoliņš vēlreiz pārspēja Kazanovu, bet pēc piecām minūtēm Sergejs Teluškins atjaunoja trīs vārtu pārsvaru - 5:2. Turklāt pēc piektajiem zaudētajiem vārtiem liepājnieku vārtos Konrādu nomainīja Maksims Čmutovs. Iespējams, tas mājiniekiem nesa veiksmi,  jo pēc minūtes  Iļja Žučkovs guva liepājnieku 3 vārtus.

Nepilnas septiņas minūtes līdz trešās trešdaļas beigām Valters Freijs Mogo pārsvaru samazināja līdz minimumam, un vārtsargu maiņu veica arī „Mogo” - Kazanovu nomainīja Henrijs Ančs. Atlikušajā laikā vārti vairs netika gūti, un „Mogo” izcīnīja uzvaru ar 5:4. Viesu rindās par labāko tika atzīts Juris Ziemiņš, mājiniekiem - vārtsargs Maksims Čmutovs.

HK Kurbads – HK Zemgale/LLU 3:4 (2:1, 1:1, 0:1, 0:1)

Olafs Aploks sestajā minūtē vadībā izvirzīja jelgavniekus (1:0), taču iniciatīvu pārņēma "Kurbads", kas līdz spēles vidum ieguva divu vārtu pārsvaru. Vispirms 15. minūtē no Francijas pārbraukušais debitants Aleksandrs Galkins realizēja vairākumu (1:1), divarpus minūtes vēlāk Mārcis Zembergs panāca 2:1, bet 30. minūtē trešos vārtus iemeta Dāvis Straupe (3:1).

Viesu pirmo ripu atguva otrās trešdaļas priekšpēdējā sekundē, kad precīzi meta Ēriks Ozollapa (2:3), savukārt Artjoms Ogorodņikovs minūti un 57 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva neizšķirtu (3:3). Pagarinājuma otrajā minūtē Eduards Hugo Jansons nodrošināja HK "Zemgale"/LLU uzvaru (4:3). Mājiniekiem divas piespēles Sandim Zolmanim, bet viesiem pa diviem punktiem nopelnīja Aploks (1+1), Ogorodņikovs (1+1) un Raivis Kurņigins (0+2). Jelgavnieki pēdējoreiz zaudēja 15. oktobrī Liepājā (2:4), bet kopš tā laika virslīgā izcīnījuši deviņas uzvaras, tostarp arī 7:1 pret HK "Kurbads".