U20 izlase izglābjas 58. minūtē un bullīšos pieveic Austriju + Foto

Latvijas U20 hokeja izlase savā pēdējā spēlē turnīrā Austrijā ar 2:1 pēcspēles metienos uzvarēja mājinieku valstsvienību.

U20 izlase trenera Igora Smirnova vadībā bija cietusi divas neveiksmes Grācā notiekošajā turnīrā, ar 1:4 zaudējot Baltkrievijai un ar minimālu starpību (1:2) piekāpjoties Dānijas vienaudžiem.

Šodienas mačā Latvijas vārtos stājās Denijs Romanovskis, kurš pirmajā periodā atvairīja visus desmit pretinieku metienus. Latvijai arī bija sava iespēja vairākumā, kura gan palika neizmantota. Savukārt otrais periods nesa pavisam citas vēsmas. Latvijas hokejisti tajā nopelnīja trīs noraidījumus, un tieši pēc Roberta Štelmahera divu minūšu soda izturēšanas ielaida vārtus. Austrieši tobrīd bija nostiprinājušies mūsu zonā un neļāva pārkārtoties spēlei vienādos sastāvos, un ar spēcīgu un negaidītu metienu Romanovski pārspēja Niko Feldmans.

Austrijas izlase pārsvaru saglabāja līdz pat pamatlaika pēdējām minūtēm, kad Latvijas centieni panākt neizšķirtu beidzot vainagojās panākumiem. 140 sekundes pirms pamatlaika beigām vārtus guva Daniels Bērziņš, izmantojot Emīla Ģēģera piespēli, un mača uzvarētāja skaidrošanu nācās atlikt uz papildlaiku.

Tajā vārti netika gūti, bet Romanovskis pabeidza 65 spēles minūtes ar 39 atvairītiem metieniem no 40. Viņam izdevās pabeigt pēcspēles metienu sēriju ar komandai sarūpētu uzvaru, kurā ar izšķirošo precīzu bullīti izcēlās Vlads Vulkānovs.

Jāpiemin, ka Latvijas U20 izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns pārbaudes turnīrā Slovēnijā vada Latvijas pieaugušo izlasi, kuras rindās ir arī daudzi potenciālie U20 izlases līderi.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Austrijas U20 izlase – Latvijas U20 izlase 1:2 PM (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Vārti: 27:41 Feldmans (Klekls, Nisners) 1:0, 57:40 Bērziņš (Ģēģeris) 1:1, 65:00 Vulkānovs (p.m.) 1:2
Metieni: 40:27
Soda minūtes: 6:32
Vārtsargi: Nikolass Vīzers – Denijs Romanovskis