Latvijas klubu izlase ar 7:2 pieveic Lietuvu un uzvar ""Baltijas izaicinājuma kausā"

Latvijas Virslīgas izlase šodien Tallinā ar 7:2 apspēlēja Lietuvas izlasi, piecus vārtus gūstot pēdējā periodā. Ar trim punktiem izcēlās Bruno Zabis. Šī uzvara ļāva Latvijas klubu izlasei garantēt pirmo vietu Baltijas Izaicinājuma kausā, kas šādā formātā sarīkots pirmoreiz.

Virslīgas klubu izlase vakar ar 4:2 bija pieveikusi Igaunijas izlasi, līdz ar to šodienas mačā ar uzvaru varēja garantēt pirmo vietu Baltijas Izaicinājuma kausā. Šodien Latvijas klubu izlases vārtos stājās Henrijs Ančs, aizvietojot vakar divas ripas ielaidušo Mārtiņu Raitumu.

Spēles rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē, kad ripu lietuviešu vārtos izdevās iedabūt Andrim Siksnim. Perioda beigās pārsvars tika arī dubultots, pateicoties Kārļa Ozoliņa vārtu guvumam, tiesa, Latvijas klubu izlasei dzīvi sarežģīja trīs noraidījumi, kuru dēļ uz brīdi nācās spēlēt arī trijatā pret pieciem.

Otrajā periodā Latvijas klubu izlasei neizdevās izmantot divus vairākumus un, lai arī metienu skaita ziņā pārsvars bija liels (11:4), vārtus šajā periodā guva tikai Lietuvas izlase. Pusminūti pirms došanās pārtraukumā klubu izlases zonā ieslidoja Lielbritānijas EPIHL spēlējošais Ugņus Čižs, kurš bija palicis pret trim pretspēlētājiem. Viņam izdevās pieturēt ripu un piespēlēt Pauļum Gintautam, kurš ar negaidītu metienu no iemetiena punkta panāca 1:2. Gintauts ir Norvēģijas otrajā līgā spēlējošs uzbrucējs, kurš pirms divām sezonā uz brīdi bija arī HK „Rīga” sastāvā.

Trešais periods toties Latvijas klubu izlasei iesākās veiksmīgi – izgājienā no vārtiem kļūdījās Lietuvas vārtsargs, un jau 12. perioda sekundē Māris Diļevka atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Latvijas hokejistiem iniciatīva piederēja arī mača turpinājumā, taču galīgi salauzt Lietuvas pretestību izdevās tikai 51. minūtē, kad Krists Apsītis un Brunos Zabis 45 sekunžu intervālā ar diviem vārtiem nokārtoja 5:1.

Lietuva gan ar ļoti precīzu metienu vārtu devītniekā rezultāta starpību vēl samazināja. Šo metienu pēc veiksmīgas saspēles Latvijas zonā izdarīja pieredzējušais aizsargs Mindaugs Kiera, turklāt pēc tam Lietuvai vēlreiz bija iespēja pusminūti spēlēt divu vīru vairākumā. Taču trešos vārtus viņiem gūt vairs neizdevās, kamēr mača izskaņā Egils Kalns un Sandis Zolmanis palielināja Latvijas pārsvaru līdz 7:2, garantējot uzvaru šajā trīs izlašu turnīrā.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvijas klubu izlase – Lietuva 7:2 (2:0, 0:1, 5:1)

Vārti: 5:30 Siksnis (Vilkoits) 1:0, 16:57 Ozoliņš (Zolmanis) 2:0, 39:32 Gintauts (Čižs) 2:1, 40:12 Diļevka (Zabis) 3:1, 50:03 Apsītis (Ziemiņš) 4:1, 50:47 Zabis 5:1, 51:50 Kiers (Gintauts, Jasinevičus) 5:2, 57:40 Kalns (Zabis, Diļevka) 6:2, 59:23 Zolmanis (Ziemiņš, Ļeščovs) 7:2
Soda minūtes: 12:6
Metieni: 53:15
Vārtsargi: Henrijs Ančs – Elvīns Karla (no 30:08 Ernests Kieļus)