Latvija - Baltkrievija 0:4 + Foto

Piektdien, 4. novembrī "Euro Ice Hockey Challenge" turnīrā, kas norisinās Slovēnijā, otro zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlase, kas ar 0:4 atzina Baltkrievijas pārākumu. Par jaunāko valstsvienībā debitējušo vārtsargu 18 gadu un 105 dienu vecumā kļuva Gustavs Dāvis Grigals.

Latvijas izlasei mačs sākās neveiksmīgi – Vitālijs Pavlovs aiz pretinieku vārtiem nopelnīja noraidījumu, bet 19 gadus vecais debitants Rihards Puide mazākumā aizskrēja vienatnē pret vārtsargu, tomēr izgājienu neprata realizēt. Pēc metiena no neērtā satvēriena iespēja bija arī Mikam Lipsbergam, kamēr Mārtiņš Cipulis meta no labās malas.

Mūsējiem neizdevās izmantot nedaudzās iespējas, un 15. minūtē kapitulēja Gustavs Dāvis Grigals, kurš 18 gadu un 105 dienu vecumā kļuva par jaunāko valstsvienībā debitējušo vārtsargu, Latvijas izlasei nonākot iedzinējos ar 0:1. Pie netraucēta metiena no vidējas distances tika Ņikita Ustiņenko, kurš atvēzējās un trieca ripu tīklā.

Pēc nonākšanas iedzinējos Latvijas hokejistu izdoma uzbrukumā apsīka, un baltkrievu pārsvars kļuva arvien lielāks. 25. minūtē 2:0 panāca Romāns Graborenko, aizsargam izceļoties otro dienu pēc kārtas. Noraidījumus nopelnīja Lipsbergs un Kristaps Roberts Zīle, sāncenši uzvarēja iemetienā un uzreiz nogādāja ripu līdz Graborenko, kurš meta bez piespēles apturēšanas no distances un realizēja lielo pārsvaru.

Kamēr mūsējiem neizdevās pat aizķerties pretinieku zonā, Baltkrievijas valstsvienība prata iespiest latviešus aizsardzības pusē, un nepilnas četras minūtes līdz otrās trešdaļas beigām sāncenšu pārsvars sasniedza 3:0

Noslēdzošās trešdaļas 16. sekundē pie zilās līnijas paguva Pāvels Bojarčuks, kuru mirkli vēlāk partneris apgādāja ar piespēli, un viņš Artūra Salijas izveidotajā aizsegā pārspēja Grigalu ar plaukstas metienu tālajā devītniekā – 4:0.

Divas minūtes līdz beigām Latvijai talkā nāca pārliktnis, bet jau pēc desmit sekundēm laukuma otrā pusē Lipsbergs apzaga pretinieku, taču vienatnē neprata izrēķināties ar baltkrievu vārtsargu Valēriju Proņinu, kurš mačā iesaistījās no pēdējās trešdaļas. Līdz ar to latvieši piedzīvoja zaudējumu ar 0:4.

Turnīra pēdējo maču galvenā trenera Ērika Miļuna vadītā komanda aizvadīs rīt, kad pulksten 21:00 tiksies ar Franciju, kas pirmajā mačā baltkrieviem zaudēja ar 0:3.

Sadarbībā ar sporatcentrs.com

Baltkrievija – Latvija 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Vārti: 14:40 Ustiņenko (Lopačuks, Razvadovskis) 1:0, 24:03 Graborenko (Turkins, Lopačuks, vair.) 2:0, 36:19 Demkovs (Znaharenko, Mickevičs) 3:0, 40:16 Bojarčuks (Lenglē, Ņikuļins) 4:0
Soda minūtes: 12:6
Metieni: 40:31
Vārtsargi: Mihails Karnauhovs (no 40:00 Valērijs Proņins) – Gustavs Dāvis Grigals (no 38:54 līdz 39:17 Māris Jučers)