Latvijas izlase pagarinājumā piekāpjas Slovēnijai + Foto

Ceturtdien, 3. novembrī Latvijas hokeja izlase "Euro Ice Hockey Challenge" turnīrā, kas risinās Slovēnijas pilsētā Bledā, ar rezultātu 2:3 pagarinājumā piekāpās sacensību mājiniekiem slovēņiem.

Slovēnija, kas spēlēja teju labākajā sastāvā, protams, izņemot Losandželosas "Kings" un valstsvienības kapteini Anži Kopitaru, ievadā veidoja bīstamākus momentus, tomēr Bostjanam Goličičam un Robertam Saboličam izmantot iespējas nebija pa spēkam. Latvieši centās atbildēt Roberta Jekimova nopelnītajā vairākumā, bet neizdevās izveidot neko vairāk par Ērika Ševčenko metienu pāri no vidējas distances.

13. minūtē pretuzbrukumā pret vienu aizsargu izrāvās Ēriks Žohovs un Kirils Galoha, tomēr pirmā piespēle nesasniedza adresātu, un garām palaisto iespēju nācās nožēlot pēc divām minūtē, kad Slovēnijas izlase izvirzījās vadībā ar 1:0. Pēc tam, kad Jekimovs paklupa uzbrukuma zonā, sāncenši aizskrēja trijatā pret diviem, tomēr Austrijas čempionātā spēlējošā Žigas Pešuta paredzamo metienu pēc milzu atvēziena no kreisās malas latviešu vārtsargam Mārim Jučeram vajadzēja tvert.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Roks Tičars vārtu priekšā cīņā par atlēkušo ripu izdarīja sitienu Kristapam Zīlem, un latvieši incidentu neatstāja bez ievērības, pirmo reizi mačā izceļoties nekārtībām. Mūsējie tika pie vairākuma, neizveidojot neko ievērības cienīgu, bet pēc tā noslēguma uzbrukuma smailē nonāca gan Edgars Kulda, gan Miks Lipsbergs, taču abas ripas lidoja virsū laukuma saimnieku vārtsargam.

Pēc kļūdas lielisks bija arī Jučers – pēc tālas piespēles vienatnē pret viņu nonāca Saboličs, kurš ir Vladivostokas "Admiral" labākais snaiperis un rezultatīvākais spēlētājs, taču ar metienu neizdevās pārspēt Jučeru. Latvijas izlase atbildēja ar 19 gadus vecā Roberta Baranovska metienu no labās malas, bet atspēlēties otrajā trešdaļā vairs neizdevās, jo trīs minūtes un trīs sekundes līdz tās beigām no vietas izgāja aizsargstikls, abām komandām pārtraukumā dodoties negaidīti ātri un atlikušo laiku aizvadot pirms noslēdzošās trešdaļas.

Beidzamās trešdaļas ievads Latvijas valstsvienībai padevās lielisks – divu minūšu un 36 sekunžu laikā izdevās izvirzīties vadībā. Vispirms Galoha uzvarēja iemetienā, Nikolajs Jeļisejevs izmeta loku, līdz saskatīja iespēju tikt līdz vārtu priekšai un kaujinieciski panāca izlīdzinājumu, iemetot savu pirmo ripu Latvijas izlases kreklā. Pēc nepilnām divām minūtēm Ševčenko ievadīja pretuzbrukumu, Frenks Razgals pēc Jekimova piespēles netrāpīja no šaura leņķa, taču savāca ripu aiz vārtiem un nekavējoties to nogādāja līdz Edgaram Kuldam, kurš meta tukšajos slovēņu vārtos un panāca 2:1.

Slovēņiem gan visai drīz radās iespēja atspēlēties,11 minūtes līdz pamatlaika beigām Tičars bez problēmām izlauzās starp trim latviešiem un nonāca aci pret aci ar Jučeru, taču izcelties liedza gan latviešu vārtsargs, gan Jeļisejeva izdarītais pārkāpums, kura dēļ viņš nonāca uz noraidīto soliņa, nevis tika piešķirts soda metiens. Vairākumā bīstami meta Tičars, Saboličs un Deniss Rodmans, tomēr Jučers turpināja būt līmenī.

Taču 0,8 sekundes līdz pamatlaika beigām Slovēnijas spiediens vainagojās panākumiem – vairākumā izlīdzinājumu izrāva Rodmans. Sekoja pagarinājums formātā trīs pret trim, kas palīdzēja veidoties momentu gūzmai. Uzbrukuma smailē nonāca Vitālijs Pavlovs un Kulda, bet Žohovs nerealizēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu.

Punktu cerībām izraut uzvaru pielika Ševčenko noraidījums. Izdevās izturēt divas minūtes, tomēr tikai sešas sekundes pēc aizsarga atgriešanās laukumā slovēņi izrāva uzvaru ar 3:2. Tičars vārtu priekšā sagaidīja piespēli un ar vienu pieskārienu raidīja ripu garām Jučeram.

Nākamā spēle Latvijas izlasei pēc 18 stundām, kad jātiekas ar Baltkrieviju, kas šodien ar 3:0 pieveica francūžus.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvija – Slovēnija 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:1)

Vārti: 14:28 Pešuts (Musičs, Planko) 0:1, 40:47 Jeļisejevs 1:1, 42:36 Kulda (Razgals, Jekimovs) 2:1, 59:59 Rodmans (Saboličs, Tičars, vair.) 2:2, 64:39 Tičards (Krančs, Vidmars) 2:3
Soda minūtes: 22:8
Metieni: 19:24
Vārtsargi: Māris Jučers – Luka Gračnars