„Kurbads” otro reizi sezonā uzveic „Liepāju”, panākumi arī „Prizmai” un „Zemgalei”

Sestdien, 8. oktobrī tika aizvadītas trīs Latvijas virslīgas hokeja čempionāta spēles. Septīto uzvaru septiņās spēlēs izcīnīja HK "Kurbads", kas savā laukumā ar 3:1 pieveica 2016. gada čempioni HK "Liepāja". Rīgas komandu cīņā HK ''Prizma'' ar 7:2 apspēlēja HS ''Rīga'', bet HK ''Zemgale/LLU'' viesos bez problēmām, gūstot 13 vārtus, pieveica čempionāta pastarīti ''Pārdaugavu'' - 12:3.

HK Kurbads – HK Liepāja 3:1 (0:0; 3:0; 1:0)

"Kurbads" vadībā izvirzījās otrās trešdaļas 34. sekundē, kad skaitlisko vairākumu realizēja 41 gadu vecais uzbrucējs Aleksandrs Macijevskis. Pārsvars tika dubultots 25. minūtē, kad izcēlās septembra labākais spēlētājs Latvijas čempionātā – 2:0 panāca aizsargs Mārtiņš Gipters.

Otrā trešdaļa kļuva par izšķirošo, jo tās otrajā pusē rezultāts tapa 3:0 mājinieku labā – mazākumā precīzs metiens izdevās uzbrucējam Jānim Straupem. Lai gan nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Klāvs Plānics vienu ripu atspēlēja, "Liepājai" izglābties neizdevās – kurzemnieki piedzīvoja zaudējumu ar 1:3. Iniciatīvu uzņēmās Martins Lavrovs, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju zaudētāju rindās, tomēr "Kurbada" labākais spēlētājs Mārtiņš Raitums liedza čempioniem atspēlēšanos.

HS Rīga – HK Prizma 2:7 (1:2; 1:2; 0:3)

HS ''Rīga'' savā laukumā spēli iesāka veiksmīgi - 5. minūtē iznāca ātra saspēle uz vārtu priekšu, un, neskatoties uz aizsarga pretestību, Ruslans Ignatovičs pārspēja Edgaru Lūsiņu (1:0). Uzreiz gan sekoja atbilde. HK ''Prizma'' izraustīja mājinieku aizsardzību, un vārti Vitālijam Hvorostiņinam. Divas minūtes vēlāk atkal laba un plaša saspēle, noslēgumā vārtus gūstot Aleksandram Baburinam (2:1).

Otrā perioda vidusdaļā vairākumā vārtus guva Andis Āboliņš, tādējādi HK ''Prizma'' ieguva jau nedaudz drošāku pārsvaru. Perioda beigām Oļegs Šišļaņņikovs atkal rezultātā pietuvoja mājiniekus, taču jau pēc 12 sekundēm Sandis Grīnbergs atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru ''Prizmai'' (4:2). Trešajā trešdaļā vēl vienus vārtus iemeta Grīnbergs, precīzi bija arī Jurijs Kļujevskis un Artjoms Koppass, un HK ''Prizma'' revanšējās par zaudējumu pirmajā tikšanās reizē (7:2).

Pārdaugava – HK Zemgale/LLU 3:12 (1:4; 1:5; 1:3)

HK ''Zemgale/LLU'' šodien spēles sākumā nonāca iedzinējos pret ''Pārdaugavu'', bet ātri vien visu salika savas vietas un ļoti rezultatīvā spēlē sagrāva jaunos rīdziniekus ar 12:3. Četrus vārtus šajā spēlē guva Kristaps Millers, trīs pievienoja Raimonds Upenieks, bet pa reizei precīzi bija Rihards Paškausks, Niklāvs Birovs, Toms Tauriņš, Kristaps Namiķis un Didzis Jansons. Mājinieku sastāvā izcēlās Pāvels Vasiļjevs, Maksims Osipovs un Ņikita Zantmans.