Virslīgā pārliecinošas uzvaras izcīna „Mogo”, „Kurbads” un „Liepāja”

Sestdien, 1. oktobrī Latvijas virslīgas hokeja čempionātā tika aizvadītas trīs regulārās sezonas spēles. HK „Mogo” ar 14:4 pārspēja HS „Rīga”, HK „Liepāja” ar 9:1 apspēlēja HK „Prizma” un HK „Kurbads” ar 7:0 izcīnīja uzvaru pār „Pārdaugavas” hokejistiem.

HS Rīga – HK Mogo 4:14 (0:3, 1:7, 3:4)

HS „Rīga” hokejisti līdzšinējās spēlēs bija uzvarējuši HK „Prizma” un „Pārdaugavas” hokejistus, bet piekāpušies HK „Kurbads”, HK „Liepāja” un HK „Zemgale/LLU”. Un arī spēle ar HK „Mogo” pierādīja, ka Lielā četrinieka klubi HS „Rīga” vēl nav pa zobam. Pēc pirmajiem diviem periodiem Mogo izvirzījās vadībā 10:1. Pēdējā trešdaļā „Mogo” iemeta vēl piecas ripas, Rīga vārtos, un” izcīnīja uzvaru 15:4. „Mogo „ labā trīs vārtus guva Elviss Želubovskis un Emīls Potāpovs, divus - Jānis Ozoliņš, pa vieniem Sergejs Teluškins, Ronalds Cinks, Juris Ziemiņš, Andris Siksnis, Andrejs Smirnovs un Krišs Lipsbergs.  „Mogo” vārtsargu Renāru Kazanovu pārspēja Ruslans Ignatovičs, Romāns Glazkovs un divas reizes Oļegs Šišjaņņikovs.

HK Prizma – HK Liepāja 1:9 (1:0, 0:4, 0:5)

„Liepājas” izbraukuma spēlē pret sezonu pieticīgi sākušo „Prizmu” sastāvā bija Filips Toluzakovs, taču nebija otra no Rīgas „Dinamo” atsūtītā hokejista Ērika Ševčenko, kurš jau atgriezies KHL kluba rīcībā.

„Prizmai” ar Edgaru Lūsiņu vārtos izdevās izvirzīties vadībā pirmajai, kad 11. minūtē soda metiena iespēju izmantoja Vitālijs Hvorostiņins. Vadību „Prizma” saglabāja līdz 23. minūtei, kad ripu vārtos iemeta liepājnieks Kārlis Liepiņš, bet perioda izskaņā „Prizma” sabruka, ielaižot trīs vārtus 110 sekunžu intervālā. Divi vārtu guvumi Toluzakovam, kurš savā pirmajā Virslīgas spēlē trešdien ar punktiem neizcēlās.

Trešajā periodā „Prizma” vairs nespēja izrādīt pretestību un savos vārtos atrada citu ripu pēc citas, beigās zaudējot ar 1:9. Trešajā periodā „Liepājas” rindās vārtus guva pieci dažādi spēlētāji Kārlis Ozoliņš, Edgars Beizaks, Vjačeslavs Minajevs, Māris Miezis un Reinis Demiters. Kopumā ar trīs punktiem šajā mačā izcēlās Toluzakovs (2+1), Minajevs (1+2) un Ozoliņš (1+2).

HK Kurbads – Pārdaugava 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Pie sestā panākuma tikpat mačos tika arī "Kurbads", kas savā laukumā ar rezultātu 7:0 sagrāva debitanti "Pārdaugavu". Sandis Zolmanis guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, pa vārtu guvumam arī Artjoma Ogorodņikova, Mārča Zemberga, Toma Zeltiņa, Riharda Remiņa, Mika Komuļa un Tpoma Bluka kontos. Ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Bruno Zabis, Jānis Straupe un Hārdijs Parādnieks.