Liepājas metalurga kauss aizceļo uz Sanktpēterburgu

Liepājā no 4. – 7. janvārim norisinājās „Liepājas metalurga kausa 2007” izcīņa hokejā četrpadsmit gadus veciem un jaunākiem zēniem. Turnīrā piedalījās četras komandas – „Liepājas metalurgs 93”, „Profs 93” (Rīga), „SKA 93” (Sanktpēterburga, Krievija) un „Tallin 92” (Igaunija). Vispirms komandas grupu turnīrā noskaidroja, kuras vēlāk sacentīsies par pirmo vietu, bet kuras par trešo. „Liepājas metalurgs 93” turnīru iesāka ar uzvaru 4:2 pār „Profs 93”. Vārtus liepājniekiem guva – Pauls Hodzko 2, Kristaps Dzieva un Edgars Žvagulis. Turnīra otrajā dienā, rezultatīvā spēlē tika uzvarēta igauņu komanda „Tallin 92” – 11:7. Vārtu guvēji mūsu komandā – Maksims Abrašins 3, Regnārs Kaļinovskis un Kārlis Ozoliņš 2, kā arī Daniels Bogdzjuls, Pauls Hodzko, Artūrs Kuzmenkovs un Kristaps Dzieva. Grupu turnīra trešajā spēlē, kura principā neko neizšķīra – turnīra pirmajās divās dienās jau kļuva skaidrs, ka pa pirmo vietu sacentīsies „Liepājas metalurgs 93” un Santpēterburgas „SKA 93”, bet par trešo „Profs 93” un „Tallin 92” – liepājnieki nosargāja uzvaru pār „SKA 93”. Spēles gaitā atrodoties vadībā ar 4:1, beigās mūsu mazajiem hokejistiem nācās cīnīties par uzvaras nosargāšanu, kas arī izdevās – 4:3. Vārtu guvēji metalurgu sastāvā – Pauls Hodzko 3 un Justas Steponaitis.

Finālā, kas „Liepājas metalurga” hallē šosezon bija pulcējis vēl neredzēti lielu hokeja cienītāju pulku mājiniekiem atkārtoti vajadzēja pierādīt savu pārākumu pār Sanktpēterburgas hokejistiem.
Pirmajā puslaikā „Liepājas metalurgs 93” izvirzījās vadībā. Otrā puslaika sākumā piecas minūtes pēc kārtas spēlējot skaitliskajā vairākumā bija iespējas pārsvaru palielināt, taču tas netika paveikts. Savukārt jau nedaudz vēlāk divu vīru pārsvaru realizēja jau pretinieks izlīdzinot rezultātu, bet otrās trešdaļas otrajā pusē jau izvirzoties vadībā. Liepājniekiem gan izdevās vēl līdz otrajam pārtraukumam panākt atjaunot līdzsvaru. Tas notika 0,4 sekundes pirms perioda beigām. Viss izšķīrās trešās trešdaļas dažās minūtēs, kad uz diviem „SKA 93” komandas precīziem raidījumiem metalurgi atbildēja ar vienu – 3:4. Finālā „Liepājas metalurgam” vārtus guva – Pauls Hodzko 2 un Regnārs Kaļinovskis. Līdz ar to finālā un arī turnīrā uzvarēja Sanktpēterburgas „SKA 93”. Otrajā vietā „Liepājas metalurgs 93”. Spēlē par trešo vietu starp „Profs 93” un „Tallin 92” pārāki izrādījās igauņi – 8:2.Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Pauls Hodzko (8+5)13 (Liepājas metalurgs 93), par labāko vārtsargu atzina Ņikitu Gladiļinu (SKA 93), par labāko aizsargu Kristapu Dzievu (Liepājas metalurgs 93), bet par labāko uzbrucēju Regnāru Kaļinovski (Liepājas metalurgs 93).