„Liepājas metalurgs 90/91” izcīna trešo vietu turnīrā Kanādā

„Liepājas metalurgs 90/91” piedalījās starptautiskajā hokeja turnīrā „Burlingron Golden Hrseshoe Tournament”, kas starp ziemassvētkiem un jauno gadu norisinājās Kanādas pilsētā Burlingtonā (Toronto apkaimē). Pēc turnīra liepājnieki aizvadīja arī vairākas draudzības spēles. Piedalīties turnīrā mūsu 1991. gadā dzimušo komandu uzaicināja Toronto dzīvojošo latviešu biedrība. Mūsu tautieši bija vēlējās atkal satikt tos mazos hokejistus, kuri pirms vairākiem gadiem ieguva Veina Grecka kausu un kausa norises laikā dzīvoja latviešu ģimenēs.

Tā kā „Burlingron Golden Hrseshoe Tournament” rīkots 1989/90. gadā dzimuši jaunieši, tad FHK „Liepājas metalurga” vadība nolēma komandu pastiprināt ar vairākiem 1990. gadā dzimušajiem hokejistiem.
Turnīrā piedalījās astoņas komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās. Dienā divas spēles. Spēļu ilgums 3x15 minūtes.
„Liepājas metalurgs” pirmajā spēlē piekāpās Hamiltonas „Junior Billdogs” – 0:3, bet tās pašas dienas otrajā spēlē ar 3:1 uzvarējas Welland komandu. Vārtus liepājniekiem guva Viktors Jasjonis, Andrejs Jakušins un Miks Indrašis.
Otrajā dienā zaudējums ar 0:5 Burligton „Eagles” komandai. Bet dienas otrajā spēlē piedzīvots vēl viens zaudējums Oakville „Rangers” – 3:5. Mūsējiem vārtus guva Viktors Jasjonis un Bruno Zabis 2. Neskatoties uz trim zaudējumiem četrās spēlēs „Liepājas metalurgam” savā apakšgrupā pateicoties labākai vārtu attiecībai izdevās ieņemt otro vietu un kvalificēties pusfinālam.
Pusfinālā vēlreiz nācās tikties ar vēlākajiem šā turnīra uzvarētājiem Burlington „Eagles”. Un arī šoreiz pretinieks bija pārāks – 2:4. Trīs minūtes pirms spēles beigām aizsargu kļūdas dēļ tika zaudēti ceturtie vārti, kas principā liedza atlikušajās minūtēs pacīnīties par uzvaru spēlē. Vārtus „Liepājas metalurgam” guva Bruno Zabis un Nils Semjonovs.
Tā kā turnīrā spēle par trešo vietu nebija paredzēta tad to ieguva „Liepājas metalurgs” un Hamiltonas „Junior Billdogs”.
Pēc turnīra mūsu jaunie hokejisti piedalījās arī četrās draudzības spēlēs. Pirmā no tām tika aizvadīta ar Veina Grecka brāļa trenēto Brandford. Uz spēli bija ieradies slavenā hokejista tēvs, kurš mūsu hokejistus atceras vēl no iepriekšējās tikšanās dēla rīkotajā turnīrā. Tomēr divu Grecku klātbūtne mājiniekiem nepalīdzēja un „Liepājas metalurgs” uzvarēja ar 6:2. Vārtus Liepājas komandā guva Bruno Zabis 2, Rodžers Stončus, Egīls Kalns, Viktors Jasjonis un Pijus Rulēvičius.
Nākamajā spēlē liepājniekiem izdevās atspēlēties Hamiltonas „Junior Billdogs” par zaudējumu turnīrā. Principā arī turnīrā mūsu komandai bija nospiedošs pārsvars pirmajās divās trešdaļās. Diemžēl pretinieku vārtsarga lieliskais sniegums un pašu ne visai veiksmīgā darbība uzbrukumā toreiz neļāva mūsējiem gūt panākumu. Šoreiz pārliecinoša uzvara 11:5. Vārtus „Liepājas metalurgam” guva Miks Indrašis, Bruno Zabis un Pijus Rulēvičius pa 2, Andrejs Jakušins, Gļebs Rogoza, Egīls Kalns, Viktors Jasjonis un Rolands Vīgners.
Nākamajā spēlē ar 3:4 atzīts Guelp „Junior Storm” pārākums. Precīzi mūsu komandā bija Egīls Kalns, Viktors Jasjonis un Gļebs Rogoza. Pēdējā pārbaudes spēlē nospēlēts neizšķirti ar Brampton komandu 2:2. Abus vārtus „Liepājas metalurgam” guva Bruno Zabis.
Pārbaudes spēlēs pirmie divi periodi tika spēlēti pa 15. minūtēm, bet trešais 20 minūšu garumā.
Komandas treneris Vladimirs Kupļinovs : „Tā kā ar klubā strādāju pirmo sezonu, tad šajā turnīrā man bija lieliska iespēja redzēt kas ir kas. Kanādas hokejs ir īstā vieta kur pārliecināties par savu audzēkņu spējām. Esmu ļoti pateicīgs Toronto latviešu biedrībai gan par sirsnīgo uzņemšanu, gan par sagādāto iespēju uzspēlēt šāda līmeņa hokeju. Protams, būtu labi ja sezonā mēs varētu aizvadīt nevis deviņas, bet trīs desmit spēles šādā līmenī, tad zēni progresētu daudz straujāk. Šādas spēles ar Latvijas čempionātu nav vērts pat mēģināt salīdzināt. Gribu atzīmēt”, ka Kanādas komandās bez izņēmuma lieliski darbojās vārtsargi, bet mūsējiem labas spēlēs mijās ar muļķīgām kļūdām.”