„Liepājas metalurga Jubilejas kausu” hokejā iegūst SK „Rīga 91”

Liepājā, „Liepājas metalurga ledus hallē” četras dienas norisinājās starptautiskais hokeja turnīrs 1991. gadā dzimušajiem vai jaunākiem zēniem „Liepājas metalurga Jubilejas kauss”. Par kausa ieguvējiem kļuva SK „Rīga 91” komanda, kas turnīra finālā pēcspēles soda metienos uzvarēja „Liepājas metalurgu 91” – 3:2. Turnīrā startēja četras komandas – SK „Liepājas metalurgs”, SK „Rīga 91”, „Dinamo” (Minska, Baltkrievija) un HS „Rīga 2”.

Vispirms komandas aizvadīja viena apļa turnīru sacenšoties katra ar katru. SK „Liepājas metalurgs” uzvarēja visās spēlēs. Vispirms ar 6:0 tika uzvarēta HS „Rīga 2”, tad SK „Rīga 91” ar 5:4, bet Minskas „Dinamo” ar 10:1 un grupu turnīru noslēdza pirmajā vietā. Otro vietu izcīnīja SK „Rīga 91”, kas prata pārspēt gan Minskas „Dinamo” – 7:4, gan HS „Rīga 2” – 3:0. Trešo vietu ieguva Minskas „Dinamo”, kas ar 7:2 apspēlēja HS „Rīga 2”.
Turnīra pēdējā dienā tika izspēlēti fināli par 3. un 1. vietu. Mazajā finālā Minskas „Dinamo” spēlēja ar HS „Rīga 2”. Baltkrievi pirmie atklāja rezultātu un pat ieguva divu vārtu pārsvaru – 2:0. Taču rīdzinieki pirmā puslaika beigās samazināja vārtu starpību līdz minimumam – 2:1. Otrajā trešdaļā Minskas hokejisti atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Tomēr arī otrajā pārtraukumā dodoties „Dinamo” bija tikai minimāls pārsvars – 3:2. Interesantākie notikumi laukumā norisinājās pēdējā trešdaļā. Vispirms HS „Rīga 2” no nelabvēlīgā 2:3 panāca 4:3. Ar to nebija mierā baltkrievi, kuri arī guva divus vārtus pēc kārtas un atkaroja vadību 5:4. Pēdējais vārds šajā spēlē piederēja Rīgas jaunajiem hokejistiem, kuri vēlreiz prata no nelabvēlīga rezultātu panākt sev pozitīvu iznākumu – 6:5 – līdz ar to turnīrā izcīnot trešo vietu.
Finālā par pirmo vietu divreiz vadībā izvirzījās „Liepājas metalurgs”. Taču abas reizes SK „Rīga 91” hokejistiem izdevās atspēlēties. Spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti – 2:2. Uzvarētāja noteikšanai sekoja pēcspēles soda metieni līdz pirmajam pārsvaram. Un rīdzinieki to ieguva jau pirmajā metienu sērijā svinot uzvaru arī visā turnīrā.
Par turnīra labāko vārtsargu atzina Tomu Broku (SK „Rīga 91”)
Par turnīra labāko aizsargu atzina Ēriku Ševčenko (SK „Liepājas metalurgs”)