Par 2008. gada Latvijas čempioniem hokejā kļūst Liepājas Metalurgs

Arī ceturtajā Samsung premjerlīgas finālsērijas spēlē uzvarot ASK/Ogri, Liepājas Metalurga hokejisti kļuva par 2008. gada Latvijas čempioniem, uzvarot sērijā ar 4:0. Pēdējā mačā gan uzvara devās visgrūtāk, jo tikai 3. perioda otrajā pusē tika gūti šī mača vienīgie vārti, kas izrādījās zelta medaļu vērtībā. Pirms mača daudz tika apspriests jautājums, vai liepājnieki izcīnīs uzvaru 4 spēlēs, un vai ogrēniešiem izdosies kaut vienreiz šosezon uzvarēt kurzemniekus un pagarināt finālsēriju. Katrā ziņā spēles sākums apliecināja, ka abas ir ļoti nopietni piegājušas šai spēlei, un abas bija apņēmības pilnas izcīnīt uzvaru. Pirmajā periodā laukumā neliels teritoriāls pārsvars bija mājiniekiem ogrēniešiem, taču arī Liepājas Metalurgs atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Tomēr nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās.

Otrajā trešdaļā laukumā jau dominēja Liepājas Metalurgs, kas pateicoties noraidījumiem ogrēniešu rindās pārņēma iniciatīvu un ļoti bīstami uzbruka ogrēniešu vārtiem, taču bebru cietoksni vienkārši fantastiski sargāja Imants Legzda.
Trešo periodu abas komandas iesāka ļoti uzmanīgi, jo labi apzinājās, katra kļūda var maksāt ļoti dārgi. Tomēr bīstamāki momenti veidojās pie ASK/Ogre vārtiem, un tāpēc var teikt, ka likumsakarīgi liepājnieku leišu leģionārs Darius Pliskausks sešarpus minūtēs līdz spēles beigām guva vārtus, izvirzot vadībā Liepājas Metalurgu ar 1:0. Atlikušajā laikā visi ASK/Ogre hokejistu pūliņi kaut ko vērst par labu izrādījās nesekmēgi, jo no malas izskatījās, ka armijniekiem vienkārši ir beigušies spēki. Līdz ar to Liepājas Metalurgs izcīnīja uzvaru visā finālsērijā 4 spēlēs un kļuva par četrkārtējiem Latvijas čempioniem hokejā.
Uzreiz pēc fināla sirēnas no priekiem pa gaisu lidoja Liepājas Metalurga hokejistu ekipējums, bet arī zaudētāji neizskatījās īpaši noskumuši. Katrā ziņā Liepājas Metalurgs 2007/2008. gada sezonā nodemonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu, uzvarot regulārajā sezonā ar lielu atrāvienu, kā izslēgšanas spēlēs nezaudējot nevienā mačā, pelnīti izcīnīja šīs sezonas čempionu titulu. Arī otrās vietas īpašnieki ASK/Ogre var kopumā justies apmierināti ar sezonu, bet no Rīga 2000 gan iespējams tika gaidīts vairāk kā bronzas godalgas. Daugavpils Latgale šajā sezonā ir pakāpusies par vienu vietu augstāk, ieņemot 4. vietu, bet LSPA/Rīga zaudējot latgaliešiem šoreiz samierinājās ar 5. vietu. Patīkams pārsteigums lielākā daļā sezonas bija 6. vietā finišējušie Igaunijas Big Diamonds hokejisti, bet 7. vietas īpašnieki Elektrēnu Energija gan sagādāja vilšanos ar savu demonstrēto sniegumu.
Pavisam drīz jau sāksies darbs pie nākamās Samsung premjerlīgas sezonas plānošanas, kas cerams būs vēl interesantāka un aizraujošāka kā aizvadītā.