Latvijas izlase pirmajā pārbaudes spēlē pēcspēles metienos piekāpjas Somijas izlasei

Latvijas hokeja izlase, kas 31. martā uzsāka gatavošanos pasaules čempionātam Kanādā, aizvadījusi savu pirmo pārbaudes spēli, 4. aprīlī Arēnā Rīga sacenšoties ar pašreizējajiem pasaules un olimpiskajiem vicečempioniem somiem. Latvijas izlases treneru kolektīvs – Oļegs Znaroks, Harijs Vītoliņš, Mihails Vasiļonoks šai spēlei pieteica četrus pilnus pieciniekus, bet vārtus uzticēja sargāt Edgars Masaļskim. Somi uz Rīgu bija atveduši eksperimentālu sastāvu, taču arī tajā netrūka vairāku visai pazīstamu vārdu.

Abas komandas tikai sākušas gatavoties maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, tāpēc nedaudz pārsteidza tas augstais temps, ko abas komandas demonstrēja laukumā. Ātrā tempā un spraigā cīņā arī pagāja pirmās 20 minūtes, taču gūt vārtus nevienai no komandām tā arī neizdevās.
Otrajā trešdaļā temps nemazinājās, tomēr palielinājās spēka divcīņu skaits, kas neizbēgami noveda pie noraidījumiem. Šajā ziņā vairāk izcēlās somi, un nedisciplinētība viņiem arī maksāja vārtu zaudējumu. Lielo skaitlisko vairākumu (5 pret 3) spēles 36. minūtē realizēja Lauris Dārziņš no Miķeļa Rēdliha un Rodrigo Laviņa piespēlēm. Pēc šī momenta cīņa laukumā kļuva vēl asāka, bet temps joprojām bija visai augsts. Ar skaistu un efektīgu spēka paņēmienu izcēlās Latvijas izlases kapteinis Rodrigo Laviņš, par ko spēles turpinājumā somi vairrākkārt mēģināja viņam atriebties. Bīstami momenti veidojās gan pie vieniem, gan otriem vārtiem, taču trūka precizitātes metieniem, kā arī lieliski spēlēja abu komandu vārtsargi Edgars Masaļskis un Petri Vehanens.
Pašā trešā perioda sākumā somi izspēlēja ļoti ātru uzbrukuma kombināciju un Tuomas Kiiskinen 41. minūtē panāca izlīdzinājumu 1:1. Trešdaļas turpinājumā abas komandas vairrākkārt veidoja bīstamus uzbrukumus taču pārspēt labi spēlējošos abu komandu vārtsargus tā arī neizdevās, un uzvarētāja noskaidrošanai nācās spēlēt 5 minūšu pagarinājumu. Arī šajās 5 minūtēs vārtus gūt tā arī neizdevās, kaut somi minūti spēlēja skaitliskā vairākumā. Tā kā rezultāts nemainījās tad komandām nācās ķerties pie 3 pēcspēles metienu sērijas.
Pēcspēles metienu sēriju pirmie uzsāka somi, vienīgo vārtu autors Kiiskinens apspēlēja Edgaru Masaļski. Ar to pašu atbildēja arī Lauris Dārziņš panākot pēcspēles metienu sērijā 1:1. Kā otrais somiem bullīti izpildīja Jarkko Immonens un arī viņš pārspēja Edgaru Masaļski, bet Mārtiņa Cipuļa un Petri Vehanen duelī pārāks izrādījās pēdējais. Trešo pēcspēles metienu somiem realizēja Toni Koivisto, un tas nozīmēja tikai vienu – Somijas izlase šajā pārbaudes spēlē ir izcīnījusi uzvaru ar 2:1.
Pārbaudes spēle
2008. gada 4. aprīlis, Arēna Rīga
Latvijas izlase – Somijas izlases 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Vārtu guvēji:
36:09 Lauris Dārziņš (Miķelis Rēdlihs, Rodrigo Laviņš vair. +2) 1:0;
41:28 Tuomas Kiiskinen (Lennart Petrell, Ville Hamalainen) 1:1;
65:00 Jarkko Immonen (Izšķirošais pēcspēles metiens) 1:2.
Vārtsargi: Edgars Masaļskis – Petri Vehanen
Soda minūtes: 12-20 (2-4, 6-10, 4-6, 0-0).Tiesneši: Gints Zviedrītis, Ansis Eglītis, Juris Balodis.