Zabis papildlaikā izrauj uzvaru, "Liepāja" kļūst par čempioni

Pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē par Latvijas čempioni kļuva "Liepāja", kas savā laukumā izlaida trīs ripu pārsvaru, tomēr pagarinājumā ar 4:3 salauza Ogres "Kurbada" pretestību. Zelta vārtus guva Bruno Zabis.

Maču aktīvi iesāka abas komandas un jau otrajā minūtē tika atklāts rezultāts. Viss sākās ar ogrēniešu kļūdu aiz saviem vārtiem, kā rezultātā "Liepāja" tika pie ripas, izdarīja metienu no distances, ko Uldis Čalpa atsita, tomēr vārtu priekšā jau dežūrēja Egils Kalns, panākot 1:0. Līdz šim šajā finālsērijā visos mačos pirmos vārtu guva tieši "Kurbads" hokejisti. Turpinājumā spēle kļuva agresīvāka. Vienā no epizodēm Klāvs Plānics mazliet pārcentās un ar bīstamu spēka paņēmienu ietrieca pretinieku apmalē, dodoties uz noraidīto soliņa. Taču"Kurbads" hokejisti spēlēja bezzobaini, bet laukuma saimnieki - disciplinēti un pārdomāti. Trešdaļas vidū Ralfa Grīnberga piespēle atsitās pret Salijas slidu, ielidojot vārtos (2:0). Pēteris Ostošovs veica vārtsargu maiņu, Čalpas vietā sūtot jauno Guntaru Reisu, kuram šī bija debija izslēgšanas spēlēs. 19 gadus vecajam vārtsargam jau visai drīz nācās nopietni iesaistīties spēlē, kad pēc komandas biedru kļūdas, viņam nācās pārvietoties no viena vārtu stūra uz otru un ar kājsargu apturēt pretinieka metienu. Tomēr atlikušajā daļā Reiss vairs nebija tik pārliecinošs un pieļāva vairākas rupjas kļūdas, kas maksāja vēl vienus zaudētus vārtus (3:0).

Otrajā trešdaļā viesu vārtos atgriezās Uldis Čalpa, un viesi metās situāciju labot. Pavisam tuvu bija Toms Hartmanis, kuram mazliet notrīcēja rokas un kurš nespēja izmantot Artūra Salijas lielisko piespēli. Brīdi vēlāk liepājnieku pirmais numurs Vadims Miščuks glāba pēc Toma Zeltiņa metiena. Taču trešdaļas vidū ogrēnieši beidzot panāca savu. Vispirms Emīls Potāpovs nevajadzīgā situācijā pārkāpa noteikumus, atstājot savu komandu skaitliskajā mazākumā. Tomēr, neskatoties uz viena hokejista deficītu, Gatis Gricinskis pārtvēra ripu un izskrēja vienatnē pret vārtsargu, ar filigrānām māņkustībām apmānot Miščuku un viens vārtus atgūstot (1:3). Turpinājumā laukumā bija vērojams ļoti atklāts hokejs, spēka spēle un provakācijas, kas noveda pie vairākiem noraidījumiem abu komandu izpildījumā. Īsi pirms došanās uz komandu ģērbtuvēm, Aleksandrs Macijevskis, redzot, ka vārtu priekšā ir vairāku hokejistu burzma, izdarīja metienu, ar ko Miščuks nespēja tikt galā, samazinot vārtu starpību līdz minimumam (2:3). Jāpiezīmē, ka visās spēlēs, kurās pieredzējušais Macijevskis guvis vārtus, "Kurbadam" izdevies maču noslēgt uz pozitīvas nots.

Pamatlaika pēdējo trešdaļu abas komandas iesāka ar trīs maiņām, taču tas neliedza te vienai, te otrai komandai izveidot bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Taču lēnām iniciatīvu pārņēma ogrēnieši. 12.minūtē galvas nācās saķert klātesošajiem viesu faniem, kad Miščuks ar kājsargu pēdējā brīdi spēja glābt liepājniekus no vārtu zaudējuma. "Kurbads" turpināja uzbrukt, bet laukuma saimnieki pacietīgi gaidīja savu iespēju aizskriet pretuzbrukumā. Mača izskaņā Ostošovs laukumā sūtīja sesto spēlētāju, atstājot komandas vārtus tukšus. Tas atmaksājās, un 29 sekundes pirms trešdaļas beigām Gatis Gricinskis no aizvārtes piespēlēja Hartmanim, kurš, neviena nepiesegts, šo dāvanu izmantoja (3:3).Lai gan papildlaikā savos uzbrukumos bīstamāki bija viesi, tomēr uzvaru izrāva mājnieki. Zabis izmantoja pretinieku kļūdu un guva zelta vārtus, nodrošinot liepājniekiem Latvijas čempionu titulu.

Sportacentrs aptaujā par to, kura komanda kļūs par čempioniem, 55% balsotāju uzskatīja, ka to paveiks "Kurbads", kuri finālsērijā atspēlējās no 1:3. Jāpiezīmē, ka "Kurbads" jau trešo gadu nākas samierināties ar sudraba medaļām.

"Kurbads" - "Liepāja" 3:4 (0:3, 2:0, 1:0, 0:1)

Vārti: 1:47 Egils Kalns (Zabis, Minajevs) 0:1, 10:37 Grīnbergs 0:2, 19:52 Zabis (Freibergs) 0:3, 33:22 Remiņš 1:3, 39:59 Macijevskis (Bluks) 2:3, 59:31 Hartmanis (Gricinskis, Macijevskis) 3:3, 62:49 Zabis (Kalns) 3:4
Soda minūtes: 14:16
Metieni: 30:31
Vārtsargi: Uldis Čalpa (Guntars Reiss) - Vadims Miščuks