Sieviešu izlase pasaules čempionāta noslēgumā zaudē Nīderlandei

Latvijas sieviešu hokeja izlase ar zaudējumu Nīderlandei (2:4) noslēgusi pasaules čempionātu, 1. divīzijas B grupā ieņemot otro vietu.

Latvijas sieviešu izlase jau piektdien bija garantējusi sev otro vietu Itālijā notiekošajā turnīrā, taču izredzes iegūt pirmo vietu bija zaudētas, jo to un iekļūšanu 1. divīzijas A grupā jau bija nodrošinājusi Ungārijas izlase, pret kuru Latvija cieta savu līdz šim vienīgo zaudējumu.

Čempionāta pēdējā spēlē Latvijas vārtos stājās Kristiāna Apsīte, kamēr ierastā pamatvārtsardze Evija Tētiņa palika rezervē. Apsītei spēles sākums izvērtās nepatīkams, jo Nīderlande, kas aizvadīja izšķirošo cīņu par izdzīvošanu B grupā, pirmajās septiņās minūtēs panāca 2:0.

Latvija pēc tam ieguva pāris iespējas spēlēt vairākumā, un Līga Miljone vienus vārtus atguva, taču pusminūti pēc tam sekoja Nīderlandes atbilde un 1:3. Divu minūšu noraidījumiem bagātajā spēlē rezultāts nemainījās līdz pat 36. minūtei, kad Ieva Pētersona nogādāja ripu Nīderlandes vārtos un vēlreiz samazināja starpību līdz minimumam.

Trešajā periodā Latvijai netrūka iespēju panākt neizšķirtu, jo Tulpju zemes pārstāves nopelnīja trīs noraidījumus pēc kārtas. Taču nevienu no tiem izmantot neizdevās, un 57. minūtē Nīderlande panāca pilnīgi pretējo – jau 4:2 savā labā.

Pēdējās minūtēs vairs rezultāts nemainījās, abas komandas apmainījās noraidījumiem, un Latvija cieta otro zaudējumu. Nīderlande savukārt izrausās no pēdējās vietas, uz kuru pagaidām noslīdējusi Itāliju, kas vakarā vēl aizvadīs izšķirošo spēli pret Kazahstānu.

Latvijas sastāvā šajā pasaules čempionātā ar septiņiem punktiem rezultatīvākā bija Iveta Koka (3+4) un septiņus vārtus guvusī Līga Miljone (7+0). Ilze Bičevska un Ieva Pētersone savāca četrus punktus.

Latvija – Nīderlande 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Vārti: 2:40 van Nesa (Tjinatona, Tegelāra) 0:1, 6:43 de Jonga (Zvarthoeda, Vīlenga) 0:2, 16:11 L. Miljone (Mihejenko, A. Apsīte) 1:2, 16:58 Barbīra (Šollārda), 1:3, 35:54 Pētersone (Koka, Bičevska) 2:3, 56:34 Zvarthoeda (Vīlenga de Jonga)
Metieni: 33:32
Soda minūtes: 14;20
Vārtsardzes: Kristiāna Apsīte – Bjanka Bosa