Latvijas sieviešu izlase zaudē arī pēdējā spēlē

Latvijas sieviešu hokeja izlase šodien Norvēģijā aizvadīja 1.divīzijas A grupas pēdējo spēli. Tajā Latvija tikās ar grupas vicelīderi Dāniju, kas vēl saglabā izredzes uz iekļūšanu augstākajā divīzijā, un piedzīvoja piekto zaudējumu piecās spēlēs - 1:6.

Norvēģijas pilsētā Stavangerā kopš septītā aprīļa tiek aizvadītas sieviešu hokeja 1.divīzijas A grupas (agrākā 1.divīzija) spēles. Latvija sešu komandu grupu turnīru sāka ar zaudējumu Japānai (0:5) un nākamajos mačos atzina arī Norvēģijas (4:7), Slovākijas (2:4) un Austrijas (2:5) pārākumu. Latvija pirms šodienas spēles jau bija zaudējusi jebkādas cerības izglābties no izkrišanas uz 1.divīzijas B grupu (agrāka 2.divīzija), savukārt dānietēm uzvara ļautu saglabāt cerības uz pirmās vietas izcīnīšanu.

Pirmais vairākums spēlē tika Latvijai, taču tas netika izmantots un astotajā minūtē Dānija atklāja rezultātu. Pēc piecarpus minūtēm Līga Miljone pēc Ineses Gecas-Miljones piespēles panāca izlīdzinājumu - 1:1. Pašā trešdaļas izskaņā Anna Kubliņa nopelnīja noraidījumu par klupināšanu, un otrās trešdaļas 41.sekundē dānietes to izmantoja. Pēc 11 sekundēm rezultāts kļuva jau 3:1, un Latvija nekavējoties pieprasīja pārtraukumu. Līdz trešdaļas beigām Latvija ielaida vēl vienus vārtus, bet noslēdzošajā trešdaļā Dānija pievienoja vēl divus precīzus metienus - 6:1.

Latvija A grupas turnīru noslēdza ar pieciem zaudējumiem un deviņiem gūtiem vārtiem. Par turnīra uzvarētājām kļuva Japānas hokejistes, kuras piecās spēlēs izcīnīja četras uzvaras. Nākamgad Latvija spēlēs 1.divīzijas B grupā, kurā šogad uzvarēs Francija - tās kontā pagaidām ir četras uzvaras četrās spēlēs. Vēl B grupā būs arī Nīderlandes, Kazahstānas un Ziemeļkorejas hokejistes. Vēl nav zināms, kura vienība - Ķīna vai Lielbritānija - izkritīs uz 2.divīzijas A grupu un kura vienība - Itālija vai Ungārija - dosies pretējā virzienā.