U18 izlase izlaiž uzvaru no rokām un papildlaikā zaudē Zviedrijai

Latvijas U18 hokeja izlase aizvadījusi otro spēli pasaules čempionātā, Ziemeļdakotas universitātē esošajā arēnā ar rezultātu 3:4 papildlaikā piekāpjoties Zviedrijas vienaudžiem, lai gan vēl 20 sekundes pirms pamatlaika beigām atradās vadībā.

Pirmo reizi spēlē Marekam Mitenam nācās kapitulēt jau otrajā mača minūtē, kad Jespers Brats atklāja rezultātu. Pēc Renāra Krastenberga noraidījuma devītajā minūtē latvieši pirmo reizi mačā palika mazākumā un zviedriem vajadzēja mazāk par vienu minūti, lai vairākumu izmantotu - pirmā trešdaļa noslēdzās ar 0:2.

Otrās trešdaļas sākumā mūsējie nopelnīja vairākumu, taču tas palika neizmantots. Tomēr vēlāk izdevās vienus vārtus atgūt, spēlējot vienādos sastāvos. Pēc Paula Svara piespēles precīzi meta "Rīgas" uzbrucējs Erlends Kļaviņš, panākot 1:2. Pēc gūtajiem vārtiem mūsējie divas reizes pēc kārtas spēlēja mazākumā, taču spēja nosargāt vārtus neieņemtus un vēl vairāk - pēdējās trešdaļas ievadā "Prizmas" uzbrucējs Valters Apfelbaums panāca izlīdzinājumu - 2:2!

Ceturtajā pēdējās trešdaļas minūtē Tomass Zeile, kurš ikdienā spēlē hokeju tieši Zviedrijā, pirmo reizi vadībā izvirzīja Latviju (3:2). Diemžēl uzvaru pamatlaikā noturēt neizdevās, jo 19 sekundes pirms beigām, kad zviedri jau bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Aleksandrs Nīlanders vēlreiz izlīdzināja - 3:3. Līdz ar to uzvarētāja noteikšana tika atlikta uz papildlaiku.

Pašā papildlaika sākumā Mitens par klupināšanu saņēma noraidījumu un, lai arī to izdevās izturēt, spēki bija patērēti ļoti daudz. Četras ar pusi minūtes pēc papildlaika sākšanās zviedri guva uzvaras vārtus, izcīnot laimīgu uzvaru ar rezultātu 4:3.

Pasaules čempionāts U18 izlasēm hokejā

Zviedrija - Latvija 4:3 (2:0, 0:1, 1:2, 1:0)
Vārti: 1:26 Brats (Danielsons) 1:0, 9:28 Tilanders (Stēns, vair.) 2:0, 29:06 Kļaviņš (Svars) 2:1, 40:50 Apfelbaums 2:2, 43:16 Zeile 2:3, 59:41 Nilanders (Dāvidsons) 3:3, 64:36 Muvirare (Soderlunds) 4:3.
Soda minūtes: 6:10
Metieni: 47:15
Vārtsargi: Lāšons - Mitens

Rītdien Latvijai brīvdiena, bet nākamo spēli jāaizvada svētdien pulksten 23:00, kad jātiekas ar mājiniekiem amerikāņiem.