Latvijas U20 izlase Žoltoka turnīrā zaudē arī Baltkrievijai

Otro zaudējumu Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā piedzīvoja Latvijas U20 izlase, kas šovakar ar rezultātu 2:4 piekāpās Baltkrievijai. Latvijas labā pa vārtiem guva Emīls Potāpovs un Toms Bernhards, bet viesiem ar četriem (2+2) punktiem atzīmējās Aleksandrs Karakuļko.

Turnīra pirmajā dienā Latvijas U20 izlase neguva nevienus vārtus un pagarinājumā atzina Dānijas pārākumu (0:1), savukārt Baltkrievija ar 4:0 pārliecinoši apspēlēja austriešus. Šodien pirmajā trešdaļā Latvijai bija pat četras iespējas spēlēt vairākumā, taču neviena no tām netika realizēta. Pirmais periods noslēdzās bez gūtiem vārtiem, toties otrās trešdaļas sākumā baltkrievi atklāja rezultātu.

Otrās trešdaļas ievadā Latvija vēl 19 sekundes varēja spēlēt vairākumā, bet desmit sekundes pēc mazākuma izturēšanas viesi pēc Aleksandra Karakuļko precīza metiena izvirzījās vadībā – 1:0. Pēc dažām minūtēm Latvija pēc Valtera Freija un Linarda Mazura-Mago noraidījumiem palika trijatā. Baltkrieviem lielajam vairākumam tika dota nedaudz vairāk nekā minūte, un viesi septiņas sekundes līdz tā beigām arī dubultoja pārsvaru (2:0).

Vēlāk Latvija neizmantoja divus vairākumus pēc kārtas un samaksāja par vēl vienām nopelnītām divām minūtēm – kamēr Krists Apsītis atradās uz noraidīto spēlētāju soliņa, Karakuļko guva savus otros vārtus šovakar (3:0). Divarpus minūtes līdz trešdaļas beigām Emīls Potāpovs atjaunoja cerības (1:3), taču trešās trešdaļas sākumā Latvijai vēl divas reizes pēc kārtas nācās spēlēt mazākumā.

Tās tika izturētas, toties mača 53.minūtē Aleksandrs Kogaļevs atjaunoja trīs vārtu pārsvaru (4:1). Pēc minūtes izcēlās asumi starp Mazuru-Mago un Romānu Dostanko, kuri saņēma attiecīgi pa 2+2+10 un 2+2+2+10 minūtēm. Pēc pusminūtes baltkrievi nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un Latvija, pieprasījusi pārtraukumu un nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, ļoti ātri atguva vienus vārtus (2:4). Vairāk atspēlēties Latvijai neizdevās, un tika piedzīvots vēl viens zaudējums.

Baltkrievija un Dānija rīt izspēlēs pirmo vietu, savukārt Latvija un Austrija, kas šorīt ar 2:5 piekāpās dāņiem, plkst. 15:40 cīnīsies par trešo pozīciju.

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs, 8.novembris

Latvijas U20 – Baltkrievijas U20 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Vārti: 20:29 Karakuļko 0:1, 25:54 Kirečko (Jackevičs, Karakuļko, vair.) 0:2, 35:15 Karakuļko (Raparovičs, Voļess, vair.) 0:3, 37:30 Potāpovs (Sarkanis) 1:3, 52:33 Kogaļevs (Karakuļko, Logviņuks) 1:4, 54:15 Bernhards (Sarkanis, Kondrats, vair.) 2:4.
Metieni: 17:28
Soda minūtes: 26:30
Vārtsargi: Ivars Punnenovs – Mihails Karnauhovs.