Latvijas U-18 izlasei fantastisks panākums pret Slovākijas vienaudžiem!

Šodien uzvaru pasaules čempionāta otrajā spēlē izcīnīja Latvijas U18 hokeja izlase, kas Somijas pilsētā Espo ar 5:3 pieveica Slovākiju un spēra soli pretī iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Ar vārtiem izcēlās arī 15 gadus vecais Olivers Mūrnieks.

Latvijas hokejisti aizvadīja brašu pirmo trešdaļu, iegūstot 3:1 pārsvaru. Ar precīziem metieniem izcēlās Markuss Sieradzkis, Maksims Haritoncevs un Olivers Mūrnieks, kurš realizēja vairākumu.

Mūrnieks 15 gadu, astoņu mēnešu un 27 dienu vecumā kļuva par jaunāko Latvijas hokejistu, kuram izdevies gūt vārtus U18 pasaules čempionāta spēcīgākajā divīzijā. Iepriekš rekords piederēja Zemgum Girgensonam (16 gadi, trīs mēneši, 13 dienas).

Otrajā periodā Slovākijas hokejistiem izdevās panākt izlīdzinājumu, taču uzreiz sekoja vairākums, kurā precīzs bija komandas kapteinis Krists Retenais – 4:3. Viņš izcēlās tikai 46 sekundes pēc slovāku trešajiem vārtiem.

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām precīzs bija arī Dmitrijs Diļevka, dodot komfortablāku divu vārtu pārsvaru. Tas tika nosargāts, Latvijai svinot panākumu ar 5:3.

Abas izlases turnīru vakar sāka ar zaudējumiem. Latvija ar 1:3 piekāpās mājiniecei Somijai, bet Slovākija ar 0:9 cieta sakāvi pret ASV.

Somija un ASV ir grupas favorītes, bet Latvijai, Slovākijai un Norvēģijai jāsadala vēl divas ceļazīmes uz ceturtdaļfinālu. Pirms gada latvieši izšķirošajā spēlē pārspēja norvēģus un tika pie spēlēšanas ceturtdaļfinālā.

Slovākija – Latvija 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

Vārti: 08:43 Sieradzkis (Klaucāns, Sārts) 0:1, 09:24 Tomīks (Radivojevičs, Straka) 1:1, 13:58 Haritoncevs (Sieradzkis, Retenais) 1:2, 16:33 Mūrnieks (Sieradzkis, Serkins, vair.) 1:3, 28:28 Svrceks (Radivojevičs, Tomīks, vair.) 2:3, 35:47 Straka (Hūževka) 3:3, 36:33 Macijevskis (Retenais, Haritoncevs, vair.) 3:4, 53:46 Diļevka (Bērziņš, Naglis) 3:5
Soda minūtes: 33:10
Metieni: 34:28
Vārtsargi: Martins Haroniks – Mikus Vecvanags