Čempionu piecdesmit tukšie metieni

Kopš rudens esmu proponējis, ka Baltijas/Latvijas hokeja čempionātā vajag intrigu. Nu, kad dažu stundu laikā bijušas pat divas intrigas, šķiet kaut kas mūsu hokeja karaļvalstī nav kārtībā. Ja turnīra līderis, pērn vēl somu Mestis līgā spēlējošā “Zemgale” ar piecdesmit metieniem nespēj gūt vārtus, tad laikam jau jāuzteic uzvarētājs Tallinas “Panter”. Par jelgavniekiem paklusēsim.

0:2 zaudējums savā laukumā Igaunijas klubam? Piecdesmit reizes metot pa “panteru” būri, kurā kā veikls tīģeris lēkāja 23 gadus vecais kanādietis Džese Makajs... Turklāt vairāk par trim minūtēm tas notika formātā 5:3. Tad kas ir vājākais čempionu nometnē, ja ne uzbrukums? Visu šo intrigu vēl amizantāku dara fakts, ka Džese bija izlaidis iepriekšējās trīs sezonas, hokejā atgriežoties tikai pērnajā rudenī. Vai šāds rezultāts, kā arī divi “Zemgales” klupieni pret “Mogo” liecina par krīzi Arta Ābola nometnē? Nebūšu tik skarbs, jo arī Baltijā un Latvijā čempionus nosaka ne jau regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas spēlēs. Jā, “Mogo” teorētiski var dabūt tikpat punktu kā “Zemgale”, taču Ģirts Ankipāns pirmo vietu regulārajā čempionātā var izcīnīt tikai gadījumā, ja paši uzvar visas atlikušās piecas spēles, bet “Zemgale” papildlaikā vai bullīšos klūp pret HS “Rīga” vai Viļņas “7Bet-Hockey Punks.” Turklāt kalendārs “ieplānojis” “Mogo” varenu triecienciklu – četras spēles piecās dienās. Trešdien ar HS “Rīga” Šmerlī, ceturtdien – Vietalvas ielā, sestdien un svētdien mači ar Elektrēnu “Airwell Energija”. Un 28. februārī vēl “Prizma”.

Kuri ir otras intrigas līdzdalībnieki. Sestdien ar 2:3 zaudējot Elektrēnos. Šis zaudējums gan ir mazliet loģiskāks – “Prizmai” savainots pamatvārtsargs Jānis Auziņš, bet divi bijušie vārtsargi, šobrīd “Prizmas” treneri Ēriks Miļuns un Gundars Gailis, vārtu sargāšanu uzticēja Jošihiro Kuroivam, viņu nomainot pēc 0:2 (7:21) ar Jāni Sidašu. Ja Sidašs būtu vārtos jau no spēles sākuma? Dies’ to zina, kā būtu. Arī “Prizma” nomētāja sāncenšus – 35:18, otrajā trešdaļā pat 14:2, “Zemgales” otrās trešdaļas rekordu – 20:2 gan neapdraudod.

Droši vien, ka nedēļas beigās būs zināmi visi ceturtdaļfināla pāri. Pirmās divas komandas pa taisno uz pusfinālu. “Zemgalei” ir 51 punkts un vēl divas spēles, “Mogo” – 45 (5), “Kurbadam” – 41 (3), “Panter” – 38 (2), “Prizmai” – 33 (3), HS “Rīga” – 30 (4). Tikai Lietuvas trio nekas vairs nevar mainīties – “Kaunas City” finišēs 7. vietā – 23 (3), “Airwell Energija” – 8. – 10 (4), bet “7Bet-Hockey Punks” paliek pēdējie – 5 (2).

Ne mazāk intrigu arī ārpus laukuma. Sen nebiju klausījies tik argumentētu viedokli kā piektdienas “900 sekundēs”, kas TV3 raidījums. LHF prezidents Aigars Kalvītis skaidroja, kāpēc dažās Latvijas sporta federācijās gada laikā “piedzīvota” tik milzīga bērnu un jauniešu vēlme nodarboties tieši ar šo sporta veidu – dažiem pat septinkāršs pieaugums! - ka prasīties prasās pēc kāda sporta ierēdņa skalpa.