Latvijas U20 izlase ceturtdaļfinālā piekāpjas ASV

Latvijas U20 izlase Pasaules U20 čempionāta ceturtdaļfinālā ar 2:7 zaudēja vieniem no šī turnīra favorītiem ASV U20 izlasei, un šo čempionātu pabeidza 8. vietā. Mūsējo labā abus vārtus guva komandas kapteinis Dans Ločmelis. Par trim labākajiem spēlētājiem visā turnīrā Latvijas U29 izkasē tika atzīti uzbrucēji Dans Ločmelis un Sandis Vilmanis, kā arī aizsargs Niks Feņenko.

Kā to varēja gaidīt spēle iesākās ar aktīviem amerikāņu uzbrukumiem, un diemžēl jau pēc pusotras spēlētas minūtes ripa pēc patāla metiena ielidoja mūsu vārtu tīklā – 0:1. Arī turpinājumā pretinieki spēlēja ļoti ātru un aktīvu hokeju. Ripa praktiski neuzkavējās vidusszonā. ASV uzbruka vairāk, taču arī mūsu hokejistiem radās iespējas pretuzbrukumos, un vienreiz ripa pēc Vilmaņa metiena aizķēra arī pārliktni. Diemžēl 12. minūtē amerikāņi atkal sagrieza nelielu karuseli mūsu zonā un izspēlēja līdz metienam tukšos vārtos – 0:2. Pēc divām minūtēm gan Dans Ločmelis realizēja ātro pretuzbrukumu 2 pret 1 ar precīzu metienu tuvajā stūrī, panākot rezultātu 1:2. Diemžēl jau pēc 13 sekundēm pretinieki atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad pēc tāla metiena ripa vārtu priekšā trāpīja pa kāju un ielidoja tīklā – 1:3. Otrajā trešdaļā turpinājās amerikāņu uzbrukumi un 26. minūtē viņi  ar metienu no vārtu priekšas realizēja arī skaitlisko vairākumu. Turpinājumā amerikāni nedaudz nomierinājās, lai arī turpināja uzbrukt. Mūsu hokejisti centās uzbrukt, taču vārtus gūt nespēja, arī skaitliskajā vairākumā. Diemžēl otrās trešdaļas izskaņā pretinieki pēc meistarīgām izspēlēm guva vēl divus vārtus, un periods noslēdzās 1:6. Pēdējo trešdaļu mūsu hokejisti iesāka aktīvi, turpretim ASV izlase jau sāka spēlēt nedaudz rezervēti, taču  bīstami momenti tāpat veidojās pie mūsu vārtiem, un 46. minūtē viņi meistarīgi izspēlēja kombināciju līdz metienam no vārtu tuvuma – 1:7. Pretiniekiem bija vēl vairāki labi vārtu gūšanas momenti, taču glāba mūsu vārtsargs. Punktu šai spēlei tomēr pielika mūsu hokejisti – 53. minūtē, kad Dans Ločmelis realizēja skaitlisko vairākumu, skaisti nomānot pretinieku un precīzi metot no patālas distances 2:7. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, un ASV U20 izlase svinēja pelnītu uzvaru, iekļūstot pusfinālā un turpinot cīņu par zeltu.

Pasaules U20 čempionāts 2024, Ceturtdaļfināls

2024. gada 2. janvāris, (Gēteborga, Zviedrija), 6321 skatītāji

ASV U20 - Latvija U20 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)

Vārti: 01:31 Fortescue (Moore) 1:0, 11:42 Perreault (Casey) 2:0, 13:50 D. Ločmelis 2:1, 14:03 Casey (Snuggerud, Finley) 3:1,25:22 McGroarty (Howard, Hutson vair.) 4:1, 36:00 Smith (Perreault, Leonard) 5:1, 39:39 Perreault (Smith, Casey) 6:1, 46:34 Moore (Gauthier) 7:1, 52:48 D. Ločmelis (Feņenko, Vilmanis vair.) 7:2.

Metieni: 41-25 (13-6, 15-6, 13-13)

Soda minūtes: 4-8 (0-2, 2-2, 2-4)

Vārtsargi: Fouwler - Rolovs

Labākie spēlētāji: Rainers Dārziņš – Gabe Perreault