Arta Ābola komentārs pēc spēles pret Kanādu

Foto/IIHF.COM

Latvijas U20 izlases galvenā trenera Arta Ābola komentārs pēc spēles pret Kanādu

Dažāda līmeņa komandas, diemžēl, mums līdz viņiem ir ļoti tālu. Ne jau dēļ tiesnešiem mēs zaudējām. Ielaižam uzreiz ar mazākumu, bet tur tādi metieni, neko tur neizdarīsi… Viņi ir daudz labāki, viņi vinnē daudz divcīņas, viņi ir ātrāki un par spēli, mums nav nekāda runa par spēli vairāk. Trešajā periodā, ja es teicu, ka spēlē pret Zviedriju bija 10 minūtes trešajā periodā, kur mēs sabrukām, tad tagad mēs izgājām ar vēlmi to uzvarēt, tad tagad mēs to zaudējām ar 0:5 un sākam zaudēt ripu viduszonā, kur mēs to nedrīkstam darīt, un mūs par to soda.

Vai otrajā periodā varējām ieķerties spēlē, bija vairāki labi momenti?

Ieķerties tas ir skaļi teikts. Mēs varējām gūt vārtus.

Kā pēc šādas spēles būvējas tas, ko treneris saka ģērbtuvē?

Kā būvējās? Baigā pieredze man nav būt šādās situācijās. Nu ir šajā junioru hokejā atšķirība starp augšu un apakšu ļoti liela. Pirms 2 gadiem bija 2:5, bet tur bija cita komanda – viņiem cita, mums cita. Ko tur lamāsies, viņi vienkārši bija ātrāki un spēcīgāki. Pirmkārt mums jāturas kopā, ja katrs palīdīs zem beņķa, zem segas tas ir sliktākais, kas var būt. Šī turnīra burvība un specifika ir, ka līdz ar šo zaudējumu arī nekas nav beidzies. Redzam, ka somi ir tādā pat situācijā. Skaidrs, ka viņi ir favorīti, bet uzvari somus un viņiem būs jādomā ko darīt.

Vai ir kaut viens elements kurā bijā tuvu kanādiešiem šajā spēlē?

Nē! Nu kā tie momenti, viņi ir augstāka līmeņa komanda. Mums ir četri hokejisti no Optibet līgas, ko mēs salīdzinām…

Paskatoties uz iepriekšējiem rezultātiem vai šīs divas spēles ir bijušas sliktākās aizsardzībā tavā vadībā?

Tur nav runa par aizsardzību. Mēs pieci uz pieci es rēķinu pagājušajā spēlē divus ielaidām, kad nolaidām rokas un iedevām iemest 2 vārtus. Ar zviedriem piecu uz pieci ielaidām tikai trešajā periodā, pārējais bija mazākums. Nu un šodien trešajā periodā… Tas nedara godu mums, mēs bez rakstura spēlējām trešo trešdaļu.

Vakar teicāt, ka čaļiem jāsaprot uz kurieni ir atbraukuši. Pēc šādas spēles to atkal jāsaka?

Nav jēgas viņus lamāt. Tas ir objektīvi, starp viņiem un mums ir liela atstarpe. Protams, mēs nenospēlējām ne tuvu katrs savam labākajam sniegumam. Tad svarīgākais ir neizšķīst, katram nepaslēpties savā skapītī un negaidīt, ka tas viss ātrāk beigsies…