Latvijas U20 izlasei sāpīgs zaudējums pret čempioniem Kanādu

Latvijas U20 izlase piedzīvoja smagu un sāpīgu zaudējumu pret pašreizējiem čempioniem Kanādas U20 izlasi ar 0:10, savā otrajā spēlē 2024. gada pasaules junioru čempionātā Zviedrijā. Diemžēl otro spēli pēc kārtas mūsu hokejisti nespēja gūt vārtus, un arī šoreiz trīs vārtus zaudēja mazākumā. Kanādas izlasē potenciālais 2024. gada NHL drafta pirmais numurs Macklin Celebrini izcēlās ar 1 gūtiem vārtiem un 4 rezultatīvām piespēlēm.

Spēle iesākās ar aktīvu un ātru hokeju abu komandu izpildījumā, taču precīzu pa abiem vārtiem nebija daudz. Diemžēl pēc spēlētām 5 minūtēm tiesneši piešķīra neviennozīmīgu noraidījumu mūsu hokejistam, un kanādiešiem vairākuma realizācijai vajadzēja tikai 5 sekundes – pēc uzvarēta iemetiena sekoja piespēle un precīzs metiens no labā iemetienu apļa – 0:1. Vēl pēc 2 minūtēm kanādieši savu pārsvaru dubultoja, kad nākamā superzvaigzne Celebrini ieslidoja mūsu zonā un atstāja ripu partnerim, kurš  no tā paša labā iemetienu apļa meta precīzi – 0:2. Mūsu hokejisti cīnījās un mēģināja veidot momentus, taču ripu neizdevās dabūt kanādiešu vārtos. Arī vienreiz spēlējot vairākumā. Trešdaļas beigās arvien vairāk izpaudās kanādiešu pārsvars, un proporcionāli auga arī metienu skaits. Beigās vēl mūsu hokejisti nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, tomēr līdz pārtraukumam izdevās to izturēt. Otrā trešdaļa iesākās ar izturētu lielo mazākumu, taču jau spēlējot 4 pret 5 ripa tomēr ielidoja mūsu vārtos. Arī turpinājumā kanādieši kontrolēja ripu un daudz uzbruka, kas 25. minūtē pārvērtās arī ceturtajos zaudētajos vārtos pēc individuālā reida līdz pat vārtiem. 31. minūtē rezultāts kļuva jau 0:5, pēc tam kad Celebrini ļoti meistarīgi apstrādāja ripu uz zilās līnijas un aizmuka vienatnē pret vārtsargu, gūstot vārtus. Kanādieši turpināja daudz dzīvoties pa mūsu zonu, un mūsu hokejisti atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem, kur īpaši pamanāms bija Sandis Vilmanis. Situācija laukumā pamainījās, kad abām komandām nepilnas 2  minūtes bija jāspēlē 4 pret 4, un šādā formātā Latvijas izlase izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču lieliski darbojās kanādiešu vārtsargs. Diemžēl šī tendence neturpinājās trešajā periodā, jo tur atkal dominēja kanādieši, kuri aukstasinīgi izmantojot mūsējo kļūdas, un guva vēl 5 vārtus. Latvijas U20 izlasei nepalīdzēja ne vārtsarga maiņa, ne pusminūtes pārtraukums, un beigās tika piedzīvots pamatīgs un sāpīgs zaudējums ar 0:10.

Pasaules U20 čempionāts 2024

2023. gada 27. decembris, 6321 skatītājs (Gēteborga, Zviedrija)

Latvija U20 – Kanāda U20 0:10 (0:2, 0:3, 0:5)

Vārti: 05:19 Geekie (Mateychuk, Celebrini vair.) 0:1, 07:11 Yager (Celebrini, Lamoureux) 0:2, 21:17 Allard (Bonk, Savoie vair.) 0:3, 24:46 Rehkopf (Celebrini) 0:4, 30:56 Celebrini (Wood, Mateychuk) 0:5, 42:14 Minten (Nelson) 0:6, 43:51 Wood 0:7, 45:43 Geekie (Minten, Savoie) 0:8, 46:18 Rehkopf (Celebrini, Dumais) 0:9, 50:57 Poitras (Yager, Nelson) 0:10.

Metieni: 22-41 (5-15, 9-12, 8-14)

Soda minūtes: 10-6 (6-2, 4-2, 0-2)

Vārtsargi: Feldbergs (no 43:51 Ozols) – Rousseau

Labākie spēlētāji: Niks Feņenko – Macklin Celebrini