Latvijas nacionālajai izlase sausā uzvara pret Poliju!

Latvijas vīriešu hokeja izlase izcīnījusi pirmo uzvaru pārbaudes spēļu ciklā, "Daugavas" ledushallē Rīgā revanšējoties IA divīzijas pārstāvei Polijai (2:0). Pa vārtiem guva Mārtiņš Dzierkals un Dans Ločmelis, kuri šo sezonu pavadīja Čehijā un Zviedrijā, bet sausā nostāvēja Latvijas čempions Ēriks Vītols.

Spēles sākumā Latvija neizmantoja divus vairākumus, taču 14. minūtē iemeta savā otrajā mazākumā. Rodžeram Bukartam nopelnot 2+2 soda minūtes, pretuzbrukumā aizskrēja Dzierkals, kurš pēc nesekmīga metiena savāca atlēkušo ripu un apslidoja vārtus – 1:0.

Otros vārtus Latvijai vajadzēja gaidīt līdz trešā perioda sākumam, kad Ločmelis no apmales brīvi izslidoja labā pozīcijā un trāpīja starp kājsargiem – 2:0.

Galotnē poļi neizmantoja izgājienu trijatā pret vienu aizsargu un pēdējās divas minūtes arī nesekmīgi spēlēja sešatā.

Pēc pamatlaika izlases izspēlēja arī pagarinājumu un bullīšu sēriju, un arī tur pārāka bija Latvija. Papildaika beigās, poļiem spēlējot četratā pret trijiem, no savas aizvārtes tukšos trāpīja aizsargs Arvils Bergmanis (1:0), bet bullīšos Latvija ar Ēriku Vītolu vārtos bija pārāka ar 2:0 - precīzi metieni Ločmelim un Oskaram Lapinskim, nesekmīgi mēģinājumi Ronaldam Ķēniņam, Renāram Krastenbergam un Oskaram Batņam.

Abas komandas pēc vakardienas mainīja vārtsargus, un Latvijai vārtos stājās 21 gadu vecais Ēriks Vītols, kurš aizvakar kļuva par Latvijas čempionu.

Uzbrukumā Dans Ločmelis, Rodžers Bukarts un Ronalds Ķēniņš aizvietoja Miku Indraši, Kasparu Daugaviņu un Rihardu Bukartu, bet aizsardzībā Ralfs Freibergs, Roberts Mamčics un Artūrs Andžāns – Kristoferu Binduli, Kristapu Zīli un Jāni Jaku.

Daugaviņa vietā kapteiņa pienākumus pārņēma Freibergs, bet Zīles vietā par asistentu kļuva Oskars Batņa.

Nākamo pārbaudes spēli Latvija aizvadīs pēc divām nedēļām Lielbritānijā.

Latvija – Polija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).
Vārti: 13:45 Dzierkals (maz.) 1:0, 40:35 Ločmelis (Golovkovs) 2:0.
Metieni: 30:17 (6:4, 11:5, 13:8).
Soda minūtes: 8:8 (6:4, 0:2, 2:2).
Iemetieni: (10:6, 7:6, ).
Vārtsargi: Ēriks Vītols – Kamils Levartovskis.