Latvijas hokeja izlase Bratislavas Ziemassvētku turnīru sāk ar uzvaru

Pārbaudes turnīru Slovākijā ar uzvaru sākusi Latvijas izlase, kas trīsreiz mača gaitā nenoturēja vadības grožus, pagarinājumā tomēr pieveicot Norvēģiju – 4:3. Uzvaras vārti Uvja Balinska kontā. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Latvijas valstsvienības vārtos mačā pret Norvēģiju stājās ''Zemgale''/LLU pirmais numurs Ēriks Vītols.

Mača ievads sekmīgāks padevās latviešiem. Pirmās trešdaļas vidū norvēģi iekrita aizsardzībā, izgājienā pret vārtsargu Tobiasu Normenu nonākot Patrikam Zabusovam. Ikdienā Slovākijā spēlējošais uzbrucējs bija nekļūdīgs, ar plaukstas metienu raidot ripu vārtos – 1:0.

Pirmā perioda izskaņā Tomass Bergs-Polsens rezultātu izlīdzināja. Otrās trešdaļas ievadā Patriks Ozols pēc Haralda Egles piespēles atjaunoja vadības grožus latviešiem, bet perioda galotnē norvēģi realizēja skaitlisko vairākumu, Ēriku Vītolu pārspējot Andreasam Martinsenam

Spēle pēc līdzīga scenārija ritēja arī pamatlaika noslēdzošajās 20 minūtēs. Vispirms Roberts Bukarts pēc Balinska piespēles trešo reizi spēlē izvirzīja vadībā latviešus, bet nedaudz vairāk kā divas minūtes vēlāk ar realizētu skaitlisko vairākumu atbildēja arī norvēģi.

Pagarinājuma ievadā Latvijai izdevās izraut uzvaru, kad pēc abu brāļu Bukartu piespēlēm precīzi meta Uvis Balinskis.

Spēli pret Norvēģiju klātienē vēroja 1198 līdzjutēji.

Latvijas izlase rīt pulksten 14:00 aizvadīs otro spēli pārbaudes turnīrā, stājoties pretī mājiniecei Slovākijai, kas 15. decembrī norvēģus sagrāva ar 6:0.

Norvēģija – Latvija 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 0:1)

Vārti: 9:02 Zabusovs 0:1, 16:10 Bergs-Polsens (Fladebijs) 1:1, 25:36 Ozols (Egle) 1:2, 37:19 Martinsens (Roimarks, Olimbs) (vair.) 2:2, 44:18 Ro. Bukarts (Balinskis) (vair.) 2:3, 46:24 Fladebijs (Jakobsons, Hofs) (vair.) 3:3, 60:33 Balinskis (Ri. Bukarts, Ro. Bukarts) 3:4.
Metieni: 33:17
Soda minūtes: 8:12
Vārtsargi: Tobiass Normens - Ēriks Vītols.