Latvijas nacionālā valstsvienība otrajā spēlē piekāpjas Francijas izlasei

Otro pārbaudes spēli Francijā aizvadījusi Latvijas hokeja izlase, kas piektdien atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 3:2 uzvarēja bullīšos, taču šovakar atzina sāncenšu pārākumu ar rezultātu 0:2.

Latvijas izlases vārtus šovakar sargāja 20 gadus vecais Gustavs Dāvis Grigals, bet laukuma spēlētāju virknējumos Roberts Lipsbergs un Artūrs Salija aizstāja Danielu Bērziņu un Rihardu Kārklu. Neliela rokāde notika pirmajās divās uzbrucēju maiņās – Rihards Krastenbergs pievienojās Edgaram Kuldam un Mārim Bičevskim pirmajā trijniekā, bet Nikolajs Jeļisejevs tika nobīdīts uz otro maiņu. Vārtsargu nomainīja arī Francija, kas veica arī piecas izmaiņas laukuma spēlētāju sastāvā.

Gluži kā vakar, arī šoreiz aktīvāk sāka Francija, kas atkal guva ātrus vārtus. Piektajā minūtē viduszonā noraidījumu nopelnīja Eduards Hugo Jansons, bet mājiniekiem vairākuma realizācijai vajadzēja 27 sekundes – Gijoms Leklērs no tuvas distances meta pa vārtiem, un atlēkušo ripu mērķī dabūja Tedijs Da Kosta (1:0). Latvija turpināja pelnīt noraidījumus, taču otro vairākumu sabojāja paši francūži, pēc 35 sekundēm paši paliekot četratā, bet trešdaļas otrajā pusē Latvija 67 sekundes izturēja arī trijatā.

Arī otro periodu Francija sāka ar spiedienu un vēlreiz guva ātrus vārtus. Ja pirmajā bīstamajā epizodē Latvija izspruka cauri sveikā, tad 24. minūtē aizsargs Floriāns Šakjašvili no distances trāpīja tālajā stūrī (2:0). Francijas ofensīva turpinājās, bet labas iespējas sāka rasties arī Latvijai – mazākumā pretinieku zonā ripu pārtvēra Lipsbergs, tomēr lielisko izdevību izmantot nespēja, savukārt 30. minūtē Latvija trāpīja pa vārtu stabu. Aktivitāte ļāva nopelnīt pat sešus vairākumus, izskaņā spēlējot arī sešatā pret četriem, tomēr iespējas izmantot un atspēlēties Latvija nespēja.

Francija – Latvija 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Vārti: 5:20 Trejs (Leklērs, Da Kosta, vair.) 1:0, 23:23 Šakjašvili (Bertons, Rics) 2:0.
Metieni: 39:19
Soda minūtes: 18:28
Vārtsargi: Anrī Korentēns Bijss – Gustavs Dāvis Grigals.

Sastāvs pret Franciju

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”, KHL), Gustavs Dāvis Grigals (“Univ. of Alaska-Fairbanks”, NCAA).
Aizsargi: Uvis Balinskis (Rīgas “Dinamo”, KHL), Krišjānis Rēdlihs (Kuņluņ “Red Star”, KHL), Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstaļ”, KHL), Artūrs Salija (HK “Poprad”, Slovākija), Eduards Hugo Jansons (Almetjevskas “Neftyanik”, VHL), Tomass Zeile (“Tibro IK”, Zviedrijas 2.divīzija), Roberts Mamčics (HK “Liepāja”, OHL), Ēriks Ševčenko (Hantimanijskas “Yugra”, VHL), Renārs Kārkls (HK “Rīga”, MHL).
Uzbrucēji: Nikolajs Jeļisejevs (Almetjevskas “Neftyanik”, VHL), Edgars Kulda (“HC Zlin”, Čehija), Māris Bičevskis (“HK Hradec Kralove”, Čehija), Elvijs Biezais (“GAP”, Francija), Gunārs Skvorcovs, Oskars Batņa, Roberts Lipsbergs, Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis (visi Rīgas “Dinamo”), Egils Kalns (HK “Liepāja”, OHL), Renārs Krastenbergs ("Wheeling Nailers", ECHL) un Artūrs Ozoliņš (Toljati "Lada", VHL).