Latvijas izlasei otrajā spēlē zaudējums baltkrieviem

Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē pirms 2017. gada pasaules čempionāta sestdien Daugavpilī ar rezultātu 0:3 piekāpās Baltkrievijas valstsvienībai.

Baltkrievijas izlase spēles iesākumā guva divus vārtus, precīzi metot Daņilam Karabanam un Aleksandram Kogaļevam. Latvijas izlasei laukumā bija pārsvars, tomēr Mihaila Karnauhova vārtus neizdevās iekarot. Trešo "golu" Latvijas izlase iemeta savos vārtos, kad aizturētā soda laikā vārtsargs Jānis Kalniņš bija nomainījies pret sesto laukuma spēlētāju. Miks Indrašis neveiksmīgi nospēlēja ar ripu, un tā ieslīdēja tukšos vārtos.

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs: "Ātri ielaidām pirmos vārtus, bet otros zaudējām, kad pēc tāla metiena
ripa trāpīja pa vārtsarga nūju un iespurdza vārtos, kas iespaidoja mūsu spēli pirmajā periodā. Mēs gribējām spēlēt agresīvu spēli, ko arī otrajā un trešajā periodā darījām, taču Baltkrievijas izlase ļoti labi aizstāvējās, nedodot mums daudz iespēju, bet tad, kad tāda radās, labi spēlēja vārtsargs."

"Otrajā un trešajā periodā mēs uzlabojām spēles intensitāti, taču nespējām iemests. Mums jāmācās vārtu priekšā veidot lielāku spiedienu, jo ar ripu par daudz spēlējam laukuma malās, nevis to priekšā. Mēs pie tā strādājam, cenšotiesspēlētājiem ieskaidrot, ka jāmet pa vārtiem, jo tā tikai tā var radīt spiedienu un imest," norādīja treneris. Viņš atzina, ka arī iepriekš Latvijas izlasei bijušas problēmas ar realizāciju. "Par to liecina arī iepriekšējie divi pasaules čempionāti, kuros tika gūti 12 un 13 vārti, katrā turnīrā aizvadot pa septiņiem mačiem. Tas ir pārāk maz, jo tad jāpaļaujas uz aizsardzību un vārtsargu. Ir jāveido iespējas, jāizdara metieni."

Tāpat kanādietis pateicās līdzjutējiem par atbalstu. "Daugavpilī ir ļoti skaista arēna ar teicamu ledus kvalitāti un neticamiem līdzjutējiem. Es izbaudīju šo atmosfēru," viņš bilda.Tāpat Hārtlijs atklāja, kāpēc izvēlējies pēcspēles metienos dot iespējas tādiem spēlētājiem kā Vitālijs Pavlovs un Kirils Galoha. "Pavlovs šosezon Rīgas "Dinamo" rindās neguva nevienus vārtus, tāpēc gribēju, lai viņš sajustu vārtu gūšanas garšu, savukārt Galoha ir vietējais
Daugavpils puisis. Tāpēc mēs abos mačos sākumā viņu laidām pirmajā maiņā, tā respektējot hokejistu, viņa ģimeni un draugus, kuri bija nākuši skatīties spēli," skaidroja treneris.

Baltkrievijas izlases galvenais treneris Deivs Lūiss atzina, ka abas komandas šajā mačā darbojās labāk nekā piektdien, izveidojot labas iespējas gūt vārtus. "Mums lieliski nospēlēja vārtsargs Dmitrijs Kornauhovs, kurš vairākas reizes glāba komandu, kā arī mums paveicās ar otro un trešo vārtu guvumu," teica Lūiss.

Latvija - Baltkrievija 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 05:10 Karabans (Graborenko) 0:1, 06:56 Kogaļevs (Stefanovičs, Parfejevetss) 0:2, 52:57 Karnauhovs 0:3
Soda minūtes: 12:6

Metieni: 28-23
Vārtsargi: Jānis Kalniņš - Mihails Karnauhovs (no 29:10 Kevins Lalands, no 30:10 Mihails Karnauhovs)