Liepājas metalurgs-2 kļūst par Latvijas čempioniem

Liepājas metalurgs-2 finālsērijas piektajā spēlē ar rezultātu 8:2 (5:0, 1:0, 2:2) Piņķos apspēlēja regulārā čempionāta uzvarētājus Ozolnieki/MONARCH un septīto reizi kļuva par Latvijas čempioniem.

"Ozolnieki/MONARCH" komanda pirms ceturtdienas spēles bija nokļuvusi diezgan neapskaužamā situācijā. Pēc četrām spēlēm rezultāts finālsērijā bija 3:1 par labu liepājniekiem. Kurzemnieki divreiz ar rezultātu 6:1un 4:3 apspēlēja Ozolnieku komandu viesos un reizi ar rezultātu – 4:2 savā laukumā. Vienīgo zaudējumu Valērija Kuļibabas komandas piedzīvoja sērijas ceturtajā spēlē Liepājā, kad ar 1:2 pārāki bija Monarhi.

Pirmajā periodā liepājnieki guva piecus vārtus - divreiz Mārtiņš Gipters, reizi - Pauls Hodzko, Linards Mazurs-Mago un Mārtiņš Liepiņš. Otrajā periodā savus trešos vārtus spēlē guva Mārtiņš Gipers. Trešajā trešdaļā, kad uzvarētājs vairs šaubas nerādīja, liepājnieki izcēlās vēl divas reizes - Bruno Zabis un Pauls Hodzko. Spēles beigās, minūtes laikā "Ozolnieki-MONARCH" divreiz pārspēja Naura Grīnvalda sargātos vārtus - precīzi bija Ēriks Bisenieks un Helmuts Eniks.

"Liepājas metalurgs2", otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas atklātā visrlīgas hokeja čempionāta uzvarētājiem, finālsērijā ar 4:1 apspēlējot pieredzējušo "Ozolnieki/MONARCH" komandu.

Latvijas Virslīgas finālsērija 2012

Ozolnieki-Monarch – Liepājas Metarlugs II 2:8 (0:5, 0:1, 2:2)
Vārti: 01:15 Hodzko (Straupe) 0:1, 11:12, Gipters (Straupe, Skvorcovs) 0:2, 11:15 Mago (Ārinieks, Ivanovs) 0:3, 17:59 Gipters (Straupe, Hodzko, vair. 2) 0:4, 18:23 Liepiņš (Diļevka, Straupe, vair.) 0:5, 20:28 Gipters (Diļevka, Straupe, vair.) 0:6, 40:25 Hodzko (Straupe, Liepiņš, vair.) 0:7, 41:45 Zabis (Maļinovskis) 0:8, 53:04 Bisenieks (Lukaševskis) 1:8, 54:02 Eniks (s.m.) 2:8
Soda minūtes:33 - 8
Vārtsargi: Sergejs Kuzņecovs (no 11:56 Kristaps Zelčs) – Nauris Grīnvalds