Latvijas izlase pasaules čempionātu sāk ar uzvaru pār ungārietēm

Latvijas izlases hokejistes svētdien Ventspilī pirmajā spēlē pasaules čempionāta I divīzijas B grupā ar 4:0 uzvarēja Ungāriju. Nepārspēta vārtos palika Evija Tētiņa, kura atvairīja 31 metienu, bet divi vārti uzvarētājām bija pieredzējušās Ineses Gecas-Miljones rēķinā.

Rezultātu mājiniecēm izdevās atklāt pirmās trešdaļas pēdējā minūtē, kad precīza bija Ineses Gecas-Miljones meita Līga Miljone. Otrā perioda vidū pārsvaru divkāršoja māte, savukārt Anna Kubliņa līdz pēdējam pārtraukumam nodrošināja jau 3:0 pārsvaru. Ceturto ripu Ungārijas vārtos Geca-Miljone raidīja pēdējās trešdaļas pirmajā pusē.

Nākamajā spēlē Latvijas hokejistes pirmdien vakarā tiksies ar Ķīnas izlasi, kas turnīru sāka ar zaudējumu 2:8 Nīderlandei. Vēl vienā svētdien notikušā spēlē Ziemeļkorejas hokejistes ar 3:0 pieveica Kazahstānu. Sešas izlases Ventspils olimpiskā centra hallē līdz 12.aprīlim cīnīsies par vienu ceļazīmi uz I divīzijas A grupu.

Pēc spēles Latvijas izlases galvenais treneris Vladimirs Golovkovs atzina: Gribu pateikties meitenēm, ka izpildīja doto uzdevumu, spēlēt aktīvi. Pretinieces bija gados jaunas, viņas jaunatnes čempionātos ir spēlējušas elites divīzijā, tāpēc šai komandai ir nākotne. Nākamā spēle mums pret ķīnietēm, laba komanda, kura spēlē ātru hokeju. Vāju pretinieku nav, it sevišķi pasaules čempionātos.

PČ hokejā, 1. divīzija, B grupa

Ungārija-Latvija 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Vārti: 19:38 Miljone (Vasiļevska) 0:1 30:35 Geca-Miljone (Miljone, Dekmeijere-Trigubova) 0:2 37:27 Kubliņa (Ozmena) 0:3 46:46 Geca-Miljone (Lagzdiņa) 0:4

6.Ķīna12:80

Pasaules čempionāts 1. divīzija B grupa (Latvija, Ventspils)

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs PČ:

Vārtsardzes: Evija Tētiņa (Laima), Ilze Krontāle (Laima), Dita Vazne (HK Daugava);

Aizsardzes: Aija Apsīte (Laima), Anna Kubliņa (Laima), Olita Liepiņa (Laima), Elīna Ņeploškina (Laima), Sarma Ozmena (Laima), Žanete Vasiļevska (HK Daugava), Sandra Žebere (Laima);

Uzbrucējas: Ilona Ābola (SHK Sāga), Sindija Agare (Laima), Zane Apse (Laima), Agnese Apsīte (Laima), Ilze Bičevska (Leksands IF), Laila Dekmeijere-Trigubova (HK Daugava), Inese Geca Miljone (Laima), Lelde Hartmane (Laima), Iveta Koka (Leksands IF), Ivita Krūmiņa (Laima), Anna Katrīna Lagzdiņa (Laima), Līga Miljone (MoDo).